مشاوره امور بانکی

محل درج سئوال:

نام (اختياري): مشاوره: کشور:
* شماره کارت بازرگانی / کد ملی:  
* پست الکترونيک (Email):  
* شماره تماس:  
* موضوع مشاوره:
(متن سئوال خود را به فارسي مرقوم فرمائيد)  

جستجو:           کد مشاوره:  
سئوالات مطرح شده توسط کاربران:
کد مشاوره موضوع مورد مشاوره فايل الصاقي تاريخ
37411 با سلام در خصوص تجارت با ترکیه و سیستم جدید ، علاوه بر توضیحاتی که در خصوص سامانه تجارت ایران دادید، میخواستم بدونم جهت پرداخت وجه میبایست حساب lc باز کنیم؟ کدوم بانک در این مورد پیشنهاد میکنید؟  
 
1397/02/02
37410 با سلام. آیا جهت حواله بانکی به چین، حساب فروشنده چینی باید در بانک خاصی باشد یا بانک مرکزی به هر حسابی که طرف چینی اعلام کند پول را حواله خواهد کرد؟  
 
1397/02/01
37352 مشاور محترم امور بانکی با سلام احتراما این شرکت جهت خرید لوازم اولیه تولیدات خود می بایست مبلغ 15880 یورو به ایتالیا حواله نماید. خواهشمند است راهنماییهای لازم درخصوص انجام این امر را مبذول فرمایید با تشکر  
 
1397/01/26
37348 با سلام با توجه به بخشنامه جدید بانک مرکزی به مسافران کشورهای خارجی تا سقف 1000 دلار و تنها یک بار در سال ارز مسافرتی تعلق خواهد گرفت. با توجه به تعدد سفرهای خارجی بازرگانان، آیا تسهیلاتی برای دارندگان کارت بازرگانی در نظر گرفته شده است؟  
 
1397/01/22
37335 با عرض سلام و خسته نباشید شرکت ما وارد کننده از کشور ترکیه می باشد.نظر به اینکه قانون جدید حواله ارز به چهار کشور اعلام شده و ثبت سفارش در غیر این صورت امکانپذیر نخواهد بود برای شرکت هایی مثل ما که پرداخت را به صورت مدت دار انجام می دهد تکلیف چه خواهد بود؟ همچنین در زمان ثبت سفارش چه کاری باید انجام داد؟  
 
1397/01/20
37333 با عرض سلام و خسته نباشید شرکت ما وارد کننده از کشور ترکیه می باشد.نظر به اینکه قانون جدید حواله ارز به چهار کشور اعلام شده و ثبت سفارش در غیر این صورت امکانپذیر نخواهد بود برای شرکت هایی مثل ما که پرداخت را به صورت مدت دار انجام می دهد تکلیف چه خواهد بود؟ همچنین در زمان ثبت سفارش چه کاری باید انجام داد؟  
 
1397/01/20
37326 با سلام، سوالات متعددی در مورد بخشنامه محدودیت واردات بدون انتقال ارز از 4 کشور مطرح و پاسخهای مبهمی هم درج شده که البته واقعا به جز جواب مبهم به چنین بخشنامه ای چاره های وجود نداشته. امروز 97/01/18 بانک مرکزی بعنوان عیدی سال نو و در پی پیگیری هایی که قول دادید در شورای پول و اعتبار و غیره انجام بدهید، متمم بخشنامه خود تحریمی قبلی را صادر نموده و کلا راه را برای تجار بسته است، من شخصا از بانک اقتصاد نوین و بانک پاسارگاد در آخرین روزهای سال 96 موافقت انجام برات وصولی بدون تعهد بانک را گرفتم و از آنجایی که حواله ارز از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا انجام داده بودم مطمئن شدم که مشکلی نخواهم داشت ولی حال که تمام پرداختها را انجام داده و بار روی کشتی به سمت بندر در حال حمل است چنین متممی که نشان دهنده بی اطلاعی مسئولین بانک مرکزی از روند تجارت در دوره تحریم بانکی و عدم تعامل نمایندگان ما که شما باشید با آن بانک، را صادر نموده که باعث رسوب بار در گمرکات خواهد شد. گذشته از ضرر و زیانی که متوجه بازرگان خواهد شد، که البته با افزایش قیمتها از جیب مصرف کننده قسمتی جبران میشود، عدم اعتماد ایجاد شده غیر قابل جبران خواهد بود، حتی در اواخر دوره دولت دهم هم که محدودیت ها و تغییرات آنی به حداکثر رسیده بود، روش برات وصولی بدون تعهد بانک برای دور زدن تحریمها پابرجا بود، در حال حاضر که سمانه ای به نام سنا کل انتقالات ارزی را تحت پوشش دارد، دیگر این چه بهانه ای است که بانک مرکزی مطرح میکند که هدفش پیش بینی نیاز ارزی و کنترل قانونی آن است ، وقتی من تاجر از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا اقدام به حواله نموده ام، بهتر است مسئولین بانک مرکزی وقتی قادر به باز کردن دروازه های تجارت آزاد و روابط بانکی نیستند، به حداقل رصد بازار از طریق سنا رضایت داده و روزنه های تجار باهوش ایرانی برای واردات قانونی را محدود ننمایند. نتیجه این بی تدبیری کاهش عرضه خواهد بود که ضرر آن را تاجر و مصرف کننده با هم پرداخت خواهند نمود. نهایتا در سال جدید کمی تدبیر و متعاقب آن امید ام آرزوست.  
 
1397/01/18
37325 با سلام واحترام بنده سوالي كه براي اينجانب مطرح مي باشد اين است كه آيا در روش برات بدون تعهد بانك ، امكان ارسال اسناد توسط فروشنده به خريدار به صورت مستقيم وجود دارد  
 
1397/01/18
37324 با سلام، سوالات متعددی در مورد بخشنامه محدودیت واردات بدون انتقال ارز از 4 کشور مطرح و پاسخهای مبهمی هم درج شده که البته واقعا به جز جواب مبهم به چنین بخشنامه ای چاره های وجود نداشته. امروز 97/01/18 بانک مرکزی بعنوان عیدی سال نو و در پی پیگیری هایی که قول دادید در شورای پول و اعتبار و غیره انجام بدهید، متمم بخشنامه خود تحریمی قبلی را صادر نموده و کلا راه را برای تجار بسته است، من شخصا از بانک اقتصاد نوین و بانک پاسارگاد در آخرین روزهای سال 96 موافقت انجام برات وصولی بدون تعهد بانک را گرفتم و از آنجایی که حواله ارز از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا انجام داده بودم مطمئن شدم که مشکلی نخواهم داشت ولی حال که تمام پرداختها را انجام داده و بار روی کشتی به سمت بندر در حال حمل است چنین متممی که نشان دهنده بی اطلاعی مسئولین بانک مرکزی از روند تجارت در دوره تحریم بانکی و عدم تعامل نمایندگان ما که شما باشید با آن بانک، را صادر نموده که باعث رسوب بار در گمرکات خواهد شد. گذشته از ضرر و زیانی که متوجه بازرگان خواهد شد، که البته با افزایش قیمتها از جیب مصرف کننده قسمتی جبران میشود، عدم اعتماد ایجاد شده غیر قابل جبران خواهد بود، حتی در اواخر دوره دولت دهم هم که محدودیت ها و تغییرات آنی به حداکثر رسیده بود، روش برات وصولی بدون تعهد بانک برای دور زدن تحریمها پابرجا بود، در حال حاضر که سمانه ای به نام سنا کل انتقالات ارزی را تحت پوشش دارد، دیگر این چه بهانه ای است که بانک مرکزی مطرح میکند که هدفش پیش بینی نیاز ارزی و کنترل قانونی آن است ، وقتی من تاجر از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا اقدام به حواله نموده ام، بهتر است مسئولین بانک مرکزی وقتی قادر به باز کردن دروازه های تجارت آزاد و روابط بانکی نیستند، به حداقل رصد بازار از طریق سنا رضایت داده و روزنه های تجار باهوش ایرانی برای واردات قانونی را محدود ننمایند. نتیجه این بی تدبیری کاهش عرضه خواهد بود که ضرر آن را تاجر و مصرف کننده با هم پرداخت خواهند نمود. نهایتا در سال جدید کمی تدبیر و متعاقب آن امید ام آرزوست.  
 
1397/01/18
37323 با سلام، سوالات متعددی در مورد بخشنامه محدودیت واردات بدون انتقال ارز از 4 کشور مطرح و پاسخهای مبهمی هم درج شده که البته واقعا به جز جواب مبهم به چنین بخشنامه ای چاره های وجود نداشته. امروز 97/01/18 بانک مرکزی بعنوان عیدی سال نو و در پی پیگیری هایی که قول دادید در شورای پول و اعتبار و غیره انجام بدهید، متمم بخشنامه خود تحریمی قبلی را صادر نموده و کلا راه را برای تجار بسته است، من شخصا از بانک اقتصاد نوین و بانک پاسارگاد در آخرین روزهای سال 96 موافقت انجام برات وصولی بدون تعهد بانک را گرفتم و از آنجایی که حواله ارز از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا انجام داده بودم مطمئن شدم که مشکلی نخواهم داشت ولی حال که تمام پرداختها را انجام داده و بار روی کشتی به سمت بندر در حال حمل است چنین متممی که نشان دهنده بی اطلاعی مسئولین بانک مرکزی از روند تجارت در دوره تحریم بانکی و عدم تعامل نمایندگان ما که شما باشید با آن بانک، را صادر نموده که باعث رسوب بار در گمرکات خواهد شد. گذشته از ضرر و زیانی که متوجه بازرگان خواهد شد، که البته با افزایش قیمتها از جیب مصرف کننده قسمتی جبران میشود، عدم اعتماد ایجاد شده غیر قابل جبران خواهد بود، حتی در اواخر دوره دولت دهم هم که محدودیت ها و تغییرات آنی به حداکثر رسیده بود، روش برات وصولی بدون تعهد بانک برای دور زدن تحریمها پابرجا بود، در حال حاضر که سمانه ای به نام سنا کل انتقالات ارزی را تحت پوشش دارد، دیگر این چه بهانه ای است که بانک مرکزی مطرح میکند که هدفش پیش بینی نیاز ارزی و کنترل قانونی آن است ، وقتی من تاجر از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا اقدام به حواله نموده ام، بهتر است مسئولین بانک مرکزی وقتی قادر به باز کردن دروازه های تجارت آزاد و روابط بانکی نیستند، به حداقل رصد بازار از طریق سنا رضایت داده و روزنه های تجار باهوش ایرانی برای واردات قانونی را محدود ننمایند. نتیجه این بی تدبیری کاهش عرضه خواهد بود که ضرر آن را تاجر و مصرف کننده با هم پرداخت خواهند نمود. نهایتا در سال جدید کمی تدبیر و متعاقب آن امید ام آرزوست.  
 
1397/01/18
37322 با سلام، سوالات متعددی در مورد بخشنامه محدودیت واردات بدون انتقال ارز از 4 کشور مطرح و پاسخهای مبهمی هم درج شده که البته واقعا به جز جواب مبهم به چنین بخشنامه ای چاره های وجود نداشته. امروز 97/01/18 بانک مرکزی بعنوان عیدی سال نو و در پی پیگیری هایی که قول دادید در شورای پول و اعتبار و غیره انجام بدهید، متمم بخشنامه خود تحریمی قبلی را صادر نموده و کلا راه را برای تجار بسته است، من شخصا از بانک اقتصاد نوین و بانک پاسارگاد در آخرین روزهای سال 96 موافقت انجام برات وصولی بدون تعهد بانک را گرفتم و از آنجایی که حواله ارز از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا انجام داده بودم مطمئن شدم که مشکلی نخواهم داشت ولی حال که تمام پرداختها را انجام داده و بار روی کشتی به سمت بندر در حال حمل است چنین متممی که نشان دهنده بی اطلاعی مسئولین بانک مرکزی از روند تجارت در دوره تحریم بانکی و عدم تعامل نمایندگان ما که شما باشید با آن بانک، را صادر نموده که باعث رسوب بار در گمرکات خواهد شد. گذشته از ضرر و زیانی که متوجه بازرگان خواهد شد، که البته با افزایش قیمتها از جیب مصرف کننده قسمتی جبران میشود، عدم اعتماد ایجاد شده غیر قابل جبران خواهد بود، حتی در اواخر دوره دولت دهم هم که محدودیت ها و تغییرات آنی به حداکثر رسیده بود، روش برات وصولی بدون تعهد بانک برای دور زدن تحریمها پابرجا بود، در حال حاضر که سمانه ای به نام سنا کل انتقالات ارزی را تحت پوشش دارد، دیگر این چه بهانه ای است که بانک مرکزی مطرح میکند که هدفش پیش بینی نیاز ارزی و کنترل قانونی آن است ، وقتی من تاجر از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا اقدام به حواله نموده ام، بهتر است مسئولین بانک مرکزی وقتی قادر به باز کردن دروازه های تجارت آزاد و روابط بانکی نیستند، به حداقل رصد بازار از طریق سنا رضایت داده و روزنه های تجار باهوش ایرانی برای واردات قانونی را محدود ننمایند. نتیجه این بی تدبیری کاهش عرضه خواهد بود که ضرر آن را تاجر و مصرف کننده با هم پرداخت خواهند نمود. نهایتا در سال جدید کمی تدبیر و متعاقب آن امید ام آرزوست.  
 
1397/01/18
37321 با سلام، سوالات متعددی در مورد بخشنامه محدودیت واردات بدون انتقال ارز از 4 کشور مطرح و پاسخهای مبهمی هم درج شده که البته واقعا به جز جواب مبهم به چنین بخشنامه ای چاره های وجود نداشته. امروز 97/01/18 بانک مرکزی بعنوان عیدی سال نو و در پی پیگیری هایی که قول دادید در شورای پول و اعتبار و غیره انجام بدهید، متمم بخشنامه خود تحریمی قبلی را صادر نموده و کلا راه را برای تجار بسته است، من شخصا از بانک اقتصاد نوین و بانک پاسارگاد در آخرین روزهای سال 96 موافقت انجام برات وصولی بدون تعهد بانک را گرفتم و از آنجایی که حواله ارز از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا انجام داده بودم مطمئن شدم که مشکلی نخواهم داشت ولی حال که تمام پرداختها را انجام داده و بار روی کشتی به سمت بندر در حال حمل است چنین متممی که نشان دهنده بی اطلاعی مسئولین بانک مرکزی از روند تجارت در دوره تحریم بانکی و عدم تعامل نمایندگان ما که شما باشید با آن بانک، را صادر نموده که باعث رسوب بار در گمرکات خواهد شد. گذشته از ضرر و زیانی که متوجه بازرگان خواهد شد، که البته با افزایش قیمتها از جیب مصرف کننده قسمتی جبران میشود، عدم اعتماد ایجاد شده غیر قابل جبران خواهد بود، حتی در اواخر دوره دولت دهم هم که محدودیت ها و تغییرات آنی به حداکثر رسیده بود، روش برات وصولی بدون تعهد بانک برای دور زدن تحریمها پابرجا بود، در حال حاضر که سمانه ای به نام سنا کل انتقالات ارزی را تحت پوشش دارد، دیگر این چه بهانه ای است که بانک مرکزی مطرح میکند که هدفش پیش بینی نیاز ارزی و کنترل قانونی آن است ، وقتی من تاجر از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا اقدام به حواله نموده ام، بهتر است مسئولین بانک مرکزی وقتی قادر به باز کردن دروازه های تجارت آزاد و روابط بانکی نیستند، به حداقل رصد بازار از طریق سنا رضایت داده و روزنه های تجار باهوش ایرانی برای واردات قانونی را محدود ننمایند. نتیجه این بی تدبیری کاهش عرضه خواهد بود که ضرر آن را تاجر و مصرف کننده با هم پرداخت خواهند نمود. نهایتا در سال جدید کمی تدبیر و متعاقب آن امید ام آرزوست.  
 
1397/01/18
37319 سلام. در خصوص تولید ملی فعالیت دارم و سایت فروشگاهیمونم کاملا آمادست. چجوری می تونم وام بگیرم و چه حمایتهایی با توجه به سال حمایت از کالای ایرانی برای ما در نظر گرفته شده است. سایت ما هم هست. www.boxmax.ir  
 
1397/01/18
37317 با سلام، سوالات متعددی در مورد بخشنامه محدودیت واردات بدون انتقال ارز از 4 کشور مطرح و پاسخهای مبهمی هم درج شده که البته واقعا به جز جواب مبهم به چنین بخشنامه ای چاره های وجود نداشته. امروز 97/01/18 بانک مرکزی بعنوان عیدی سال نو و در پی پیگیری هایی که قول دادید در شورای پول و اعتبار و غیره انجام بدهید، متمم بخشنامه خود تحریمی قبلی را صادر نموده و کلا راه را برای تجار بسته است، من شخصا از بانک اقتصاد نوین و بانک پاسارگاد در آخرین روزهای سال 96 موافقت انجام برات وصولی بدون تعهد بانک را گرفتم و از آنجایی که حواله ارز از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا انجام داده بودم مطمئن شدم که مشکلی نخواهم داشت ولی حال که تمام پرداختها را انجام داده و بار روی کشتی به سمت بندر در حال حمل است چنین متممی که نشان دهنده بی اطلاعی مسئولین بانک مرکزی از روند تجارت در دوره تحریم بانکی و عدم تعامل نمایندگان ما که شما باشید با آن بانک، را صادر نموده که باعث رسوب بار در گمرکات خواهد شد. گذشته از ضرر و زیانی که متوجه بازرگان خواهد شد، که البته با افزایش قیمتها از جیب مصرف کننده قسمتی جبران میشود، عدم اعتماد ایجاد شده غیر قابل جبران خواهد بود، حتی در اواخر دوره دولت دهم هم که محدودیت ها و تغییرات آنی به حداکثر رسیده بود، روش برات وصولی بدون تعهد بانک برای دور زدن تحریمها پابرجا بود، در حال حاضر که سمانه ای به نام سنا کل انتقالات ارزی را تحت پوشش دارد، دیگر این چه بهانه ای است که بانک مرکزی مطرح میکند که هدفش پیش بینی نیاز ارزی و کنترل قانونی آن است ، وقتی من تاجر از طریق صرافی مجاز و اخذ شناسه سنا اقدام به حواله نموده ام، بهتر است مسئولین بانک مرکزی وقتی قادر به باز کردن دروازه های تجارت آزاد و روابط بانکی نیستند، به حداقل رصد بازار از طریق سنا رضایت داده و روزنه های تجار باهوش ایرانی برای واردات قانونی را محدود ننمایند. نتیجه این بی تدبیری کاهش عرضه خواهد بود که ضرر آن را تاجر و مصرف کننده با هم پرداخت خواهند نمود. نهایتا در سال جدید کمی تدبیر و متعاقب آن امید ام آرزوست.  
 
1397/01/18
37292 با عرض سلام و خسته نباشید سئوال بنده درباره قوانین جدید حواله ارز به چهار کشور چین،کره جنوبی، هند، ترکیه هست که درصورت خرید از کشورهای فق الذکر مبلغ معامله بایستی از طریق شعب بانکی در ایران به حساب آن کشورها حواله گردد. شرکت فروشنده دستگاه های مورد نیاز ما در کشور اسپانیا می باشد و حساب آن شرکت هم ارزی - یورو می باشد که در کشور اسپانیا هست . شرکت اسپانیایی اعلام نموده دستگاه های مورد سفارش ما را از کشور چین ارسال میکند و دستگاه ها ساخت چین می باشد . در حال حاضر ما قصد واریز پول به حساب آنها را داریم .آیا باستی این واریز از طریق بانک صورت بگیرد تا مشکلی در روند واردات صورت نپذیرد یا اینکه می توانیم از طریق صرافی اقدام نماییم؟ با سپاس  
 
1396/12/26
37291 با سلام حضور محترم کارشناس امور بانکی بنده قصد دارم ثبت سفارش انجام بدم ولی با توجه به شرایط جدید مربوط به کشورهای چین و هند و کره و ترکیه نیاز به راهنمایی دارم البته یکبار دیگه هم پیغام گذاشتم و با توجه به اینکه موعد تحویل بار فرارسیده باید به سرعت پرداختی فروشنده انجام شود ممنون میشم راهنمایی بفرمایید . با تشکر مهتاب رسولیان 1396/12/26
37290 با سلام ثبت سفارش مربوط به لاک غلط گیر برای کشور چین میباشد. با توجه به قوانین تصویب شده اخیر روش ثبت سفارش و پرداخت وجه فروشنده به چه شکلی میباشد  
 
1396/12/23
37281 سلام چنانچه در خارج از کشور برای جنسی را مشتری پیدا کنیم چطور میشه پول کالا رو از مشتری گرفت؟ استفاده از پی پال را شما توصیه میکنید اگه جوابتان نه است چه راهکاری برای گرفتن پول از مشتری خارجی هست؟  
 
1396/12/20
37278 با سلام و احترام، با توجه به اتفاقات اخیر در رابطه با ارز و وضعیت وخیم صرافیها و نیز با توجه به اینکه بازرگانان برای امور خود نیاز مبرم به خرید ارز دارند آیا تمهیدی از طرف اتاق بازرگانی برای رفع مشکل ارزی تجار در نظر گرفته شده است یا خیر؟ با سپاس  
 
1396/12/16
37264 سلام شرکت ژاپنی ماروبنی 3360 تن ریل به پیمانکار ایرانی بر اساس روش پرداخت LC at sight فروخته و کالا به بندر مقصد رسیده. بانک گشایش کننده پاسارگاد 4 مورد مغایرت اسناد گرفته و وجه شرکت ژاپنی را پرداخت نکرده. خریدار ایرانی به بانک پاسارگاد اعلام کرده که مغایرت اسناد را قبول می کند و مسوولیت آن را می پذیرد ولی بانک از مشتری خواسته تا 80% الباقی وجه را به بانک پرداخت نماید ولی خریدار ایرانی فعلا وجهی ندارد حال چه راه کاری ما بعنوان فروشنده داریم چون مشتری مغایرت اسناد را قبول کرده ولی بانک وجه ماروبنی را گرو نگاه داشته  
 
1396/12/15
37263 سلام شرکت ژاپنی ماروبنی 3360 تن ریل به پیمانکار ایرانی بر اساس روش پرداخت LC at sight فروخته و کالا به بندر مقصد رسیده. بانک گشایش کننده پاسارگاد 4 مورد مغایرت اسناد گرفته و وجه شرکت ژاپنی را پرداخت نکرده. خریدار ایرانی به بانک پاسارگاد اعلام کرده که مغایرت اسناد را قبول می کند و مسوولیت آن را می پذیرد ولی بانک از مشتری خواسته تا 80% الباقی وجه را به بانک پرداخت نماید ولی خریدار ایرانی فعلا وجهی ندارد حال چه راه کاری ما بعنوان فروشنده داریم چون مشتری مغایرت اسناد را قبول کرده ولی بانک وجه ماروبنی را گرو نگاه داشته  
 
1396/12/15
37251 با سلام و ادب چگونه میتوان تسهیلات ویژه تولیدکنندگان را دریافت کرد؟ از چه سازمانی باید اقدام و پیگیری کرد؟ با تشکر  
 
1396/12/13
37241 با سلام و خسته نباشید. بنده صاحب کارت حقیقی هستم و قرار است برای اولین بار به منظور واردات از کارتم استفاده کنم. بنا به توافقی کا با یک کارخانه در تهران انجام داده ام قرار شد که جنس صنعتی از یک کار خانه تولیدی آلمانی-سویسی برای این کارخانه بخرم. بر اساس مذاکرات تلفنی و پست الکترونیکی که با آن کارخانه انجام دادم از نظر فنی و قیمتی به توافق رسیدم. آن شرکت (کارخانه) بابت پرداخت هزینه توافقی به بنده دو شماره حساب در سوییس و آلمان داده اند. ACREVIS BANK در سوییس و AZ Bank AG در آلمان که هر دو حساب دارای کد سویفت هستند. ضمنا از هر بانک نیز ذو شماره حساب به نام های افراد (احتمالا مدیر عامل) را جداگانه داده اند که گفته اند مبلغ را که شامل حمل و نیز بیمه می باشد را به یکی از حساب ها به یورو پرداخت کنم تا فاکتور به نام بنده (صاحب کارت) صادر شود و در مدت 10 روز کاری بار ارسال شده و بارنامه برای بنده ایمیل شود. بنده می خواهم بدونم که باید از چه طریقی مبلغ رو به حساب مربوطه واریز کنم همچنین امکان این هست که بشه طوری مبلغ رو ارسال کرد که وقتی جنس رسید ایران و من به همراه کارخانه ایرانی در گمرک از صحت کالا مطمئن شدیم پول به حساب آنها واریز شود؟ لطفا بنده رئ راهنمایی فرمائید. با تشکر.  
 
1396/12/12
37234 با سلام و ارادت از چه طریقی می توان اطلاع پیدا کرد به کدام تعرفه های گمرکی ارز مبادله ای تعلق می گیرد؟ و در هنگام ثبت سفارش در قسمت اطلاعات بانکی کدام گزینه را از لیست محل تامین ارز باید انتخاب نمود؟ متشکرم.  
 
1396/12/08
37229 سلام بر اساس بخشنامه جدید، واردات از چین صرفا با انتقال ارز بانکی مجاز هست. در حالی که سیستم بانکی عملا امکان ارسال حواله به بانکهای معتبر چینی رو نداره. تنها بانکی که حواله از ایران قبول می کنه بانک کونلون هست که کلا 4 شعبه توی چین داره و هیچ تاجر چینی توش حساب نداره. سیستم جدید خرید ارز الکترونیک هم که راه اندازی شده فقط برای ثبت سفارشهای غیربانکی هست که عملا کاربردی برای واردات از چین نداره. توی این وضعیت که هیچ راهی برای ثبت سفارش از چین وجود نداره ما باید چکار کنیم؟  
 
1396/12/07
37224 با سلام و خسته نباشید در خوصوص بخشنامه ای که در مورد ثبت سفارش بدون انتقال ارز از کشورهای هند، چین، ترکیه و کره که ممنوع اعلام شده باید چی کار کنیم؟ یعنی حالا که نمی تونیم غیربانکی ثبت سفارش کنیم برای ثبت سفارش بانکی باید چه اقدامی انجام بدیم؟میشه لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر  
 
1396/12/06
37222 سلام با توجه به بخشنامه معاون رییس جمهور در خصوص ثبت سفارش بدون انتقال ازر. ماشین الاتی رو جهت خط تولید وارد کرده و تعدادی بار گشتی شده و تعدای دیگر در گمرک میباشد و تاکنون موفق به ثبت سفارش نشده ام.لازم به ذکر است تمام هزینه ها از طریق صرافی انتقال داده شده .و متاسفانه سازمان مقرارت واردت و صادرات در نمایشگاه و همچنین هیچ بانکی جواب درستی ندادن و تمام ماشین الات در گمرک مانده.چه راهکاری برای اینگونه مشکلات پیشنهاد میکنین. و چکار باید کرد و تکلیف این همه کالاهای وارداتی که در گمرک بوده چیست  
 
1396/12/06
37217 سلام با توجه به بخشنامه معاون رییس جمهور در خصوص ثبت سفارش بدون انتقال ازر. ماشین الاتی رو جهت خط تولید وارد کرده و تعدادی بار گشتی شده و تعدای دیگر در گمرک میباشد و تاکنون موفق به ثبت سفارش نشده ام.لازم به ذکر است تمام هزینه ها از طریق صرافی انتقال داده شده .و متاسفانه سازمان مقرارت واردت و صادرات در نمایشگاه و همچنین هیچ بانکی جواب درستی ندادن و تمام ماشین الات در گمرک مانده.چه راهکاری برای اینگونه مشکلات پیشنهاد میکنین. و چکار باید کرد و تکلیف این همه کالاهای وارداتی که در گمرک بوده چیست  
 
1396/12/05
37209 با سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم من قبلا هم از همین طریق سوالم رو پرسیدم ولی متاسفانه بعد از گذشت ده روز ، هیچ پاسخی بهم داده نشد ، سوال من در مورد قانون جدید دولته که همکاران دیگه هم همین سوال رو پرسیدن ولی متاسفانه جوابشون این بوده که در نشست توسعه صادرات روز یکشنبه این مسیله عنوان میشه . اگر به نایجه ای رسیدید ، چرا مطرح نمیکنید ؟؟؟ اتاق تهران که باید حامی بازرگانان باشه ، هیچ میدونه که یک ماه بار یک بازرگان بلاتکلیف بلشه یعنی چی ؟؟؟ ممنون میشم سریعتر جواب سوال من رو که فکر میکنم مشکل خیلی ها باشه مطرح بفرمایید  
 
1396/12/05
37207 با سلام و تقدیم احترام این شرکت تولید جهت تکمیل خط تولید خود قصد ورود 2 دستگاه تزریق پلاستیک دارد . از انجا که کد تعرفه مربوط به دستگاه تزریق شامل تخصیص ارز مبادله ای نمیباشد لطفا بفرمایید برای تولیدکنندگان امکانی وجود دارد تا برای خرید ماشین الات خود ارز مبادله ای دریافت نمایند؟ با تشکر  
 
1396/12/05
37203 سلام وقت بخیر لطفا نتیجه همایش توسعه صادرات که در روز یکشنبه ۲۹ بهمن مطرح شد را اعلام فرمایید که در خصوص سوال ثبت شده به شماره کد 37142 پاسخ دادین. باتشکر  
 
1396/12/02
37201 بنده در مورد خرید یکدستگاه آزمایشگاهی قراردادی با یک شرکت خارجی که در مالکیت شخص ایرانی است بستم و برای قرارداد ارز دولتی گرفتم. متاسفانه کلاهبرداری کرد و جنس و پول بنده رو نداد. حالا بانک بخاطر ارزی که داده، اسناد گمرکی از من میخواد و من هیچ سند گمرکی ندارم و بانک ارز را طلب کرده است(یورو). میخواستم ببینم چه اقدامی میشه انجام داد که دچار زیان بیشتری نشوم. البته شکایت به مراجع ذیصلاح کرده ام و پرونده تشکیل شده است. سپاسگزار میشوم راه حلی برای این موضوع پیدا بشه با احترام فراوان -شجاعی  
 
1396/12/02
37184 با سلام در خصوص موضوع واردات تاکنون از طریق صرافی اقدام به حواله داشته ایم اما اکنون ترخیص کار اعلام داشته که طبق مقررات جدید می بایست از طریق بانک صورت پذیرد لطفا و درصورت امکان در این خصوص به بنده راهنمایی کامل را بفرمایید با تشکر  
 
1396/11/29
37182 بخشنامه ای برای خود تحریمی در تاریخ دهم بهمن ماه بخشنامه ای توسط معاون اول رئیس جمهور، خطاب به دستگاههای اجرایی صادر شد که ثبت سفارش «غیربانکی» واردات کالا از ۴ کشور را ممنوع اعلام کرده بود. خبری که در رسانه ها به آن توجه چندانی نشد. بر اساس این بخشنامه، از این پس، هر نوع ثبت سفارش برای واردات کالا از چین، هند، ترکیه و کره، صرفا با انتقال ارز از طریق سیستم بانکی مجاز دانسته می‌شود. دستوری که در اصل با هدف شفاف سازی سیستم ثبت سفارش و واردات رسمی‌کشور وضع شده، اما در واقع با سخت و حتی غیرممکن کردن تجارت قانونی، دو راه پیش روی فعالین اقتصادی قرار می‌دهد، تعطیل کردن فعالیت اقتصادی یا تامین کالا از مبادی غیر رسمی‌و قاچاق. با توجه به تحریمهای گسترده بانکی که علیه کشور ما وجود دارد، عملا هر نوع انتقال ارز از طریق سیستم بانکی به بانکهای معتبر خارج از کشور غیر ممکن است و به همین دلیل تا قبل از صدور این بخشنامه، مهمترین و شاید تنها روش رایج برای انتقال ارز از طریق شبکه صرافیهای مجاز بوده است که هم به صورت غیر رسمی‌و هم بصورت رسمی‌و با ارائه فاکتور از سامانه سنای بانک مرکزی اقدام به انتقال ارز می‌کردند. در این روش تاجر ایرانی قادر بود با حداقل هزینه اضافی و با سرعت بسیار بالا، انتقال ارز به حساب مورد نظر خود در کشور خارجی را انجام دهد؛ روشی بدون دخالت دولت، که سالهاست به عنوان مهمترین ابزار مبارزه با تحریمهای بانکی بین المللی مورد استفاده تجار ایرانی است. بعد از صدور این بخشنامه اما وضعیت به گونه ای متفاوت رقم خورد، تجار ایرانی می‌بایست حسابی ارزی در یکی از بانکهای داخل کشور افتتاح نموده، ارز مورد نظر را در حساب خود واریز کنند و طی یک فرایند اداری با بانک، روند تبدیل ارز به واحد مورد نظر و انتقال حواله به بانک خارجی را پیگیری نمایند. این فرایند در عمل با مشکلات جدی مواجه است که در قالب مثالی، به مشکلات لاینحلی که این بخشنامه برای واردات رسمی‌کالا از کشور "چین" بوجود می‌آورد می‌پردازیم. تاجر ایرانی برای انتقال ارز مورد نیاز برای خرید کالا به یکی از شعب ارزی بانکهای داخلی مراجعه می‌کند و حسابی ارزی افتتاح می‌کند، حال باید ارز مورد نظر را به حساب خود واریز کند، مشکل اول اینجا بوجود می‌آید، ارز می‌بایست با منشا خارجی و صرفا با واحد ارزی مورد نظر بانک ایرانی مثلا یورو تامین و به حساب واریز شود. تاجر اگر قادر به تامین ارز با منشا خارجی نباشد باید به یکی از صرافیها مراجعه کند و با پرداخت نرخ روز حواله بعلاوه کارمزد انتقال، ارز مورد نظرش را از صرافی خریداری کند و صرافی در قالب حواله بانکی از خارج از کشور به حساب داخل کشور واریز کند. سپس به بانک مراجعه کرده و درخواست انتقال وجه بدهد. مشکل دوم اینجاست که تنها بانک چینی که امکان انتقال ارز به آن وجود دارد، بانکی است ناشناخته به نام "کونلون" چرا که سایر بانکهای معتبر چینی حاضر به همکاری با بانکهای ایرانی نیستند. با توجه به اینکه این بانک فقط چهار شعبه در سراسر چین دارد، تاجر ایرانی برای هر خرید، باید طرف چینی را متقاعد کند که سفری چند ساعته با هواپیما به پکن یا اورومچی داشته باشد تا در صورتی که مقررات بانک مذکور اجازه بدهد حسابی در آن بانک افتتاح کند. سپس در صورتی که بانک ایرانی در حساب خود در بانک چینی موجودی داشته باشد انتقال ارز را انجام دهد. در این مرحله کارمزد انتقال وجه و کارمزد تبدیل ارز از یورو به یوان نیز به هزینه ها اضافه می‌شود. انجام این روند در عمل غیر ممکن است چرا که متقاعد کردن تمام تجار چینی برای افتتاح حساب در بانکی خاص که فقط 4 شعبه در سراسر چین دارد به هیچ وجه امکان پذیر نیست. بخشنامه مذکور در عمل به معنای مسدود کردن راه تجارت قانونی و سوق دادن تجار به سمت واردات کالا از مبادی غیر رسمی ‌و رونق گرفتن قاچاق کالاست. سوال اینجاست، در شرایطی که تحریمهای بین المللی تجارت را برای تجار ایرانی به شدت سخت و حتی در بعضی موارد غیر ممکن کرده است، چرا دولت بجای انجام وظایف ذاتی خود در راستای شفاف سازی و تسهیل تجارت قانونی، رفع موانع موجود و ترغیب تجار به حرکت در مسیر قانون، اقدام به وضع مقرراتی می‌کند که در عمل راه را برای تجارت قانونی مسدود نموده و تجار را به سمت واردات کالا از روشهای غیر قانونی سوق می‌دهد. هزینه فعالیتهای اقتصادی قانونی را روز به روز بیشتر می‌کند و در عمل موجب بروز مشکلات جدی برای فعالین اقتصادی، بر هم خوردن تعادل بازار، افزایش هزینه های تامین کالا و به تبع آن افزایش کمر شکن هزینه های مردم می‌گردد. امید است دولت محترم با تجدید نظر در این تصمیم، تحریم جدیدی بر تحریمهای بین المللی علیه ملت ایران وضع ننماید. لطفا راهنمایی کنید که در شرایط فعلی باید چه بکنیم؟  
 
1396/11/28
37179 با سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم همونطور که مستحضر هستید ، دولت محترم طی قانون جدیدی کلیه ثبت سفارشاتی که خارج از سیستم بانکی پرداخت شده را ثبت نمیکند . ولی شرکت ما قبل از این قانون حواله ارسالی خود به چین را مانند سنوات گذشته و از طریق صرافی پرداخت کرده که در حال حاضر کالای درخواستی ما بعد از ساخته شدن ، بارگیری و طی مسیر به مبدا (بندر بوشهر) رسیده است ، حالا با توجه به ممنوع بودن ثبت سفارشات با حواله خارج از سیستم بانکی ، ما باید چه کار کنیم ؟ توضیح اینکه همونطور که عرض کردم حواله ارسالی ما به چین قبل از وضع این قانون بوده است  
 
1396/11/28
37176 با سلام می خواستم بدونم در صورت صادرات به کشور عراق آیا از طریق سیستم بانکی با وجود محدودیتهایی که در امر سیستم بانکی وجود دارد آیا می توان وجه مورد معامله را به ایران منتقل کرد.  
 
1396/11/28
37175 سلام از کجا میتوانیم لیست نهایی کالاهای با ارز مبادله ای را دریافت کنیم. آیا هنوز به تعرفه 91118000 مبادله تعلق می گیرد؟ باتشکر  
 
1396/11/28
37174 این شرکت چند ماه پیش اقدام به سفارش گذاری جهت ساخت باتری نیکل کادمیوم نموده است و حدود 50 درصد پرفورمای این خرید را هنگام سفارش گذاری به عنوان پیش پرداخت به حساب سازنده چینی واریز نموده است و الان که کالای مربوطه حمل شده بایستس در ازای دزیافت اسناد حمل باقی مبلغ پرفورما را پرداخت نماید . با توجه به اینکه مبلغ پیش پرداخت از سیستم غیر بانکی به حساب فروشنده انتقال یافته است و الان امکان ثبت سفارش غیربانکی وجود ندارد چه باید کرد.آیا ارائه رسید دریافت وجه از شرکت فروشنده کمکی به حل موضوع می کند؟ تا فقط مانده پرفورما از سیستم بانکی به حساب فروشنده انتقال یابد. خواهشمند است راهنمایی بفرمائید.  
 
1396/11/28
37173 این شرکت چند ماه پیش اقدام به سفارش گذاری جهت ساخت باتری نیکل کادمیوم نموده است و حدود 50 درصد پرفورمای این خرید را هنگام سفارش گذاری به عنوان پیش پرداخت به حساب سازنده چینی واریز نموده است و الان که کالای مربوطه حمل شده بایستس در ازای دزیافت اسناد حمل باقی مبلغ پرفورما را پرداخت نماید . با توجه به اینکه مبلغ پیش پرداخت از سیستم غیر بانکی به حساب فروشنده انتقال یافته است و الان امکان ثبت سفارش غیربانکی وجود ندارد چه باید کرد.آیا ارائه رسید دریافت وجه از شرکت فروشنده کمکی به حل موضوع می کند؟ تا فقط مانده پرفورما از سیستم بانکی به حساب فروشنده انتقال یابد. خواهشمند است راهنمایی بفرمائید.  
 
1396/11/28
37171 این شرکت چند ماه پیش اقدام به سفارش گذاری جهت ساخت باتری نیکل کادمیوم نموده است و حدود 50 درصد پرفورمای این خرید را هنگام سفارش گذاری به عنوان پیش پرداخت به حساب سازنده چینی واریز نموده است و الان که کالای مربوطه حمل شده بایستس در ازای دزیافت اسناد حمل باقی مبلغ پرفورما را پرداخت نماید . با توجه به اینکه مبلغ پیش پرداخت از سیستم غیر بانکی به حساب فروشنده انتقال یافته است و الان امکان ثبت سفارش غیربانکی وجود ندارد چه باید کرد.آیا ارائه رسید دریافت وجه از شرکت فروشنده کمکی به حل موضوع می کند؟ تا فقط مانده پرفورما از سیستم بانکی به حساب فروشنده انتقال یابد. خواهشمند است راهنمایی بفرمائید.  
 
1396/11/28
« قبلي [2]