تاريخ: 1398/08/18

 نخستین نمایشگاه گذر قلم

هم‌زمان با روز جهانی خودنویس «نخستین نمایشگاه گذر قلم»، با نمایش و فروش مجموعه‌ای از قلم خودنویس برندهای معتبر جهانی چون پارکر، کاوکو، لامی، استدلر، مونته گراپا، واترمن و فابر کاستل برگزار می‌شود.

زمان: 21 تا 24 آبان ماه

ساعت بازدید: 14 تا 20 (روز جمعه 16 تا 20)

مکان: خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 125، موسسه فرهنگی، هنری، پژوهشی صبا (ورودی غربی) گالری لرزاده و فرشچیان

جهت کسب اطلاعات بیشتر با روابط عمومی نمایشگاه به شماره 61987105 تماس بگیرید.

 هدف نمایشگاه:

منصور اسیم یکی از برگزارکنندگان این نمایشگاه در گفت‌وگو با روزنامه دنیای‌اقتصاد هدف از برپایی این نمایشگاه را ترغیب جوانان به خوشنویسی و زنده نگاه داشتن صنعت «خودنویس» ذکر کرد و گفت: درنظر داریم با همراهی هنرمندان کشور، کارگاه‌های خطاطی نیز در حاشیه این نمایشگاه برگزار شود.

وی افزود: این نمایشگاه چهار روزه در موسسه فرهنگی صبا (فرهنگستان هنر) برپا می‌شود و علاوه بر نمایش خودنویس‌های مختلف و نوستالژیک، لذت نگارش با خودنویس که متاسفانه رو به فراموشی است نیز بازآفرینی می‌شود.

اسیم با اشاره به همکاری نمایندگان برندهای خودنویس در ایران برای برگزاری این رویداد گفت: برندهای پارکر، کاوکو، لامی، استدلر، مونته گراپا، واترمن و فابر کاستل در این نمایشگاه حضور دارند.

وی همچنین به برگزاری مسابقه داستان کوتاه به‌عنوان رویدادجانبی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: دو جایزه نویسندگی و ترجمه داستان کوتاه با خودنویس به برندگان داستان نویسی کوتاه اعطا می‌شود. این مسابقه در پاسخ به فراخوان مجله «نگاه نو» برگزار خواهد شد.

 

 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

بازگشت