تاريخ: 1395/10/08

 بسته فرصت‌های جذب سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی تدوین می‌شود
با هدف معرفی به هیات‌ها تجاری و فعالان اقتصادی خارجی در اتاق تهران
بسته فرصت‌های جذب سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی تدوین می‌شود

اتاق تهران در حال تهیه یک بسته از پروژه‌های نهایی قابل ارائه به سرمایه‌گذاران خارجی تا زمانی که میزبانی هیات‌های خارجی را برعهده دارد به آنها ارائه کند.
با توجه به حضور گسترده هیات‌های تجاری خارجی در ماه‌های اخیر، وجود یک فهرست دقیق و آماری از پروژه‌های نهایی شده که دارای امکان‌سنجی مطالعات و طرح توجیهی هستند برای جلب نظر سرمایه‌گذاران خارجی ضروری به نظر می‌رسد.

اتاق تهران که در دوره پسابرجام به عنوان خانه فعالان بخش خصوصی میزبان تعداد قابل توجهی از هیات‌های تجاری عمومی و تخصصی از کشورهای مختلف بوده است، در نظر دارد تا برای به‌روز کردن اطلاعات و داده‌های خود و تدوین یک بسته از پروژه‌های قابل سرمایه‌گذاری دست به کار شود.

اتاق تهران در نظر دارد در این کار از کمک تمامی نهادهای دولتی و بخش خصوصی، به ویژه اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بهره بگیرد. در این راستا اتاق تهران از تمامی اتاق‌های بازرگانی خواسته است تا در صورت وجود پروژه‌های نهایی دارای مطالعات امکان‌سنجی، فرمی که به همین منظور تهیه شده است را تکمیل کرده و به اتاق تهران ارسال کنند.

در دوره پسابرجام تعداد زیادی از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران خارجی در قالب هیات‌های تجاری وارد کشور شده و با همتایان ایرانی خود دیدار کرده‌اند. تلاش نهادهای بخش خصوصی در این دیدارها ترغیب سرمایه‌گذاران برای مشارکت در پروژه‌های اقتصادی بوده است که باید از طریق ارائه یک بسته کامل با داده‌های صحیح و دقیق صورت بگیرد.
برابر برنامه‌های مشخص شده اتاق تهران در اسفند ماه سال جاری میزبان یک هیات تجاری بزرگ از آلمان خواهد بود و در اردیبهشت ماه سال آتی نیز از یک هیات اتریشی میزبانی می‌کند. در مذاکرات پیشین دستاوردهای مناسبی مانند تخصیص خطوط اعتباری و تضمین صادرات از سوی دولت‌های اروپایی برای سرمایه‌گذاران و صادرکنندگان در ارتباط با ایران فراهم شد.


فرم ارائه اطلاعات پروژه را می‌توان از اینجا دریافت و پس از تکمیل به پست الکترونیک hallaj[@]tccim.ir ارسال کرد.

 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

بازگشت