توصیه اکید سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی به فعالان اقتصادی

دارندگان کارت بازرگانی از واگذاری کارت خود به غیر خودداری کنند

تاريخ 1398/05/14 ساعت 13:27

کارت بازرگانی خود را برای انجام امور تجاری در اختیار دیگران قرار ندهید و از کارت دیگران نیز برای امور بازرگانی خود استفاده نکنید.

با توجه به برخی سوءاستفاده‌ها از کارت‌های بازرگانی در فرآیند واردات کالا به کشور در سال‌های گذشته و بروز مصادیقی از تخلف و صادرات غیرمتعارف در یک سال اخیر، از طرف اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به کلیه اعضای اتاق توصیه شده است که از واگذاری کارت بازرگانی خود به غیر خودداری کرده و برای انجام امور تجاری خود نیز از کارت دیگران استفاده نکنند.

لازم است توضیح داده شود که واگذاری کارت بازرگانی به دیگران و استفاده از کارت دیگران برای انجام مراودات تجاری، می‌تواند عواقب حقوقی و قضایی  برای دارندگان کارت بازرگانی و فعالان اقتصادی به همراه داشته باشد.

کمیته پایش کارت‌های بازرگانی استان تهران در نامه‌ای به اتاق بازرگانی خواستار تاکید مجدد عواقب قانونی ناشی از  هرگونه واگذاری کارت به غیر و اطلاع‌رسانی گسترده آن شده است.

فعالان اقتصادی در نظر داشته باشند که با توجه به اینکه کلیه فرآیندهای صدور و تمدید کارت عضویت و بازرگانی در اتاق تهران به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد، در صورت کامل بودن مدارک، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کارت بازرگانی برای متقاضیان صدور و تمدید کارت صادر می‌شود و نیازی به استفاده از کارت دیگران وجود ندارد. هم‌چنین دارندگان کارت نباید تحت هیچ شرایطی کارت خود را برای انجام امور تجاری در اختیار دیگران قرار دهند.