اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار ‌می‌کند

سه دوره آموزشی با محتوای آموزش زبان انگلیسی

تاريخ 1398/01/27 ساعت 11:40

موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران (ITECC) سه دوره آموزشی برای برقراری ارتباط، مکالمه و ترجمه با محوریت زبان انگلیسی برای فعالان اقتصادی و اعضای اتاق تهران برگزار می‌کند.

در دوره‌ای که تحریم‌های یک‌جانبه علیه اقتصاد کشورمان اعمال شده و تجارت خارجی را تحت تاثیر قرار داده است، ضرورت آموزش و یادگیری بیش از پیش می‌شود و در این میان فراگیری راه‌های بیشتر برای ارتباط برقرار کردن با صاحبان بنگاه‌های خارجی توجه ویژه‌ای می‌طلبد. مهم‌ترین ابزار برقراری این ارتباط زبان مشترک است و برای هرچه اثرگذارتر کردن روابط باید تسلط بیشتر و بهتری به زبان خارجی داشت.

از این رو موسسه آموزش اتاق بازرگانی تهران سال 1398 را با برگزاری چندین دوره آموزش زبان انگلیسی با محوریت مهارت‌های متفاوت از مکالمه و ترجمه گرفته تا پاسخ‌گویی به تلفن و ایمیل و حتی پذیرایی از مهمانان خارجی را در دستورکار خود قرار داده است که می‌تواند برای فعالان اقتصادی، اعضای اتاق و نیروهای اجرایی تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی بسیار موثر و کاربردی باشد.

 

دوره آموزشی زبان انگلیسی بازرگانیPre-Intermediate (1)

 یکی از این دوره‌های آموزشی که موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران برگزار ‌می‌کند، دوره آموزشی زبان انگلیسی بازرگانیPre-Intermediate (1)  است که از شنبه 23 اردیبهشت ماه آغاز ‌می‌شود و مفاهیم آموزشی آن، طی 25 جلسه 90 دقیقه ای ارائه خواهد شد. روزها و ساعات برگزاری این دوره نیز شنبه‌ها و دوشنبه‌ها، ازساعت 16 تا 19 تعیین شده است.

 در دوره آموزشی زبان انگلیسی بازرگانی، یادگیری و صحبت کردن اصطلاحات و عبارت‌های مربوط به شرکت‌ها و نوع کار آنها، ارائه مطلب (presentation)، نحوه درخواست مودبانه، خدمات مشتریان، معرفی خود و دیگران، مقایسه شرکت‌ها و سازمان‌ها، برقراری تماس تلفنی، پاسخ به مشکلات، نظر دادن و پرسیدن نظر دیگران و ایده گرفتن از آنها و نحوه خوشامدگویی به میهمانان آموزش داده ‌می‌شود.

 

دوره آموزشی فنون ترجمه انگلیسی به فارسی

دوره آموزشی دیگری که شروع آن در 23 اردیبهشت ماه خواهد بود، دوره «فنون ترجمه انگلیسی به فارسی متون بازرگانی » است که مدت آن 24 ساعت آموزشی بوده و هدایت آن را آقای ایمانی‌زاده، مدرس مورد تایید WIFI  اتریش و عضو گروه‌های علمی اتاق بازرگانی تهران بر عهده خواهد داشت. این دوره آموزشی شنبه‌ها و دوشنبه‌ها ساعت 15 تا 19 در ساختمان شماره دو اتاق تهران برپا ‌می‌شود.

 بر این اساس، کلیه پژوهشگران و شاغلان عرصه مدیریت و بازرگانی ‌می‌توانند از مفاهیم آموزشی این دوره که شامل آموزش ترجمه متون مدیریت و بازرگانی در سه سطح،آموزش فنون ترجمه به روش معنامحور، تقویت درک متون عمومی،پیش نیاز دوره‌های آزمون‌های زبان انگلیسیGMAT، GRE، TOEFL، IELTS  بهره‌مند شوند.

 

 دوره آموزشی زبان انگلیسی برای همراهی مهمانان خارجی و مکالمات تلفنی و ایمیل

موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران همچنین در نظر دارد یک دوره آموزشی با عنوان «زبان انگلیسی برای همراهی مهمانان خارجی و مکالمات تلفنی و ایمیل» را برگزار کند. این دوره آموزشی از 19 خرداد ماه سال جاری آغاز ‌می‌شود و طی 25 جلسه آموزشی در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه از ساعت 16 لغایت 19 برگزار ‌می‌شود.

بر اساس آنچه در اطلاعیه این دوره آموزشی آمده است، ساختار نگارش انواع ایمیل (نامه) و پاسخ به آنها (درخواست‌های ساده، استعلام و اعلام قیمت، مطالبات مالی، شکایات، تنظیم قرارها، تشکر و حسن‌نیت)، آشنایی با اصول و آداب مکالمات تلفنی (معرفی خود و برقراری ارتباط ، تنظیم و تأیید قرارهای ملاقات، فروش تلفنی، طرح پیشنهاد و واکنش به پیشنهادات مطرح شده، رسیدن به توافق روی خط تلفن)، آشنایی با زبان، اصطلاحات کاربردی و اصول و آداب مورد استفاده برای برقراری روابط اجتماعی غیر رسمی با مشتریان، تامین‌کنندگان و شرکای تجاری، خارج از جلسات و مذاکرات رسمی، توانمندسازی افراد برای شرکت در جلسات به زبان انگلیسی، آشنایی با زبان، اصطلاحات کاربردی و اصول وآداب مورد استفاده در ارائه‌ها و سخنرانی‌های رسمی و استراتژی‌های نتیجه گیری و اتمام سخنرانی از جمله سرفصل‌های آموزشی این دوره است.

متقاضیان حضور در این سه دوره آموزشی باید فرم‌های ثبت‌نام را دریافت و تکمیل کرده و به همراه سایر مدارک موردنیاز از طریق نمابر به شماره 88107762 و یا پست الکترونیک به آدرس edu@tccim.ir ارسال کنند. متقاضیان هم‌چنین می‌توانند از طریق لینک موجود در انتهای همین خبر به صورت آنلاین در این دوره‌ها یا دیگر دوره‌های آموزشی اتاق بازرگانی تهران ثبت‌نام کنند.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر ‌می‌توانند با شماره تلفن‌های 88107732 و 88107723 تماس بگیرند. لازم به ذکر است با توجه به محدودیت فضای موجود، اولویت حضور در این دوره‌ها با آن دسته از علاقمندانی است که زودتر فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

 

فرم ثبت‌نام دوره آموزشی زبان انگلیسی بازرگانی

فرم ثبت‌نام دوره آموزشی فنون ترجمه انگلیسی به فارسی

فرم ثبت‌نام دوره آموزشی زبان انگلیسی برای همراهی مهمانان خارجی و مکالمات تلفنی و ایمیل

لینک ثبت‌نام آنلاین