در پایان معاملات روز جمعه؛

قیمت نفت با افت دلار بالا رفت/کاهش صادرات عربستان

تاريخ 1397/04/30 ساعت 11:38

با تضعیف دلار و انتظار برای کاهش صادرات نفت خام عربستان در ماه آگوست، قیمت نفت بالا رفت و احتمال کاهش قیمت بدلیل تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین و افزایش عرضه خنثی شد.

مهر به نقل از رویترز

 در پایان معاملات روز جمعه، با تضعیف دلار و انتظار برای کاهش صادرات نفت خام عربستان در ماه آگوست، قیمت نفت بالا رفت و با این حساب، احتمال کاهش قیمت بدلیل نگرانی‌ از تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین و افزایش عرضه خنثی شد.

اخیرا گزارشاتی منتشر شده مبنی بر این‌که ترامپ در مورد این‌که فدرال‌رزرو آمریکا امسال دو بار دیگر نرخ بهره خود را بالا خواهد برد، نگران است؛ همین مساله موجب شد شاخص دلار به پایین‌ترین میزان ۴ روزه خود افت کند و قیمت نفت آمریکا در پایان معاملات روز جمعه بالا برود.

فیل فلین، تحلیل‌گر گروه پرایس فیوچرز، گفت: دلار در چند روز اخیر در مسیری یک‌طرفه حرکت می‌کرد و عوض شدن جهت حرکت آن، حمایت قدرتمندی به بازار نفت داد.

قراردادهای در حال اتمام پیش‌خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا، برای تحویل در ماه آگوست، ۱ دلار جهش کرد و به ۷۰.۴۶ دلار رسید، درحالی‌که قراردادهای جدید تحویل در ماه سپتامبر، ۲ سنت گران‌تر شدند و به هر بشکه ۶۸.۲۶ دلار رسیدند. طی هفته گذشته، قیمت نفت آمریکا حدود ۱ درصد افت کرد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت برنت ۴۹ سنت بالا تر و در ۷۳.۰۷ دلار بسته شد. طی هفته گذشته قیمت نفت برنت ۳.۱ دلار سقوط کرد.

طبق اعلام شرکت اطلاعات انرژی بیکر هیوگز، این هفته، حفاران نفتی آمریکا ۵ حلقه چاه خود را بستند که این بیشترین میزان از ماه مارچ تا کنون است.

قیمت‌ها پس از این‌که بزرگترین صادرکننده اوپک، عربستان سعودی، اعلام کرد که ماه آینده صادرات خود را کاهش خواهد داد، تقویت شد.

این درحالی است که برخی تحلیل‌گران معتقدند تقاضای کمتر برای نفت در چین و آمریکا به علت کند شدن اقتصاد این دو کشور تحت تاثیر جنگ تجاری، تاثیر منفی سنگینی بر بازارها خواهد گذاشت.