رایزنی با سفارت ایران در عراق برای رفع مشکل رانندگان در مرز

تاريخ 1399/08/05 ساعت 11:09

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه با بیان اینکه در موضوع بلاتکلیفی کامیون‌های حامل سوخت در مرز ایران و عراق، گمرک، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و دستگاه‌های نظارتی هم متولی هستند، گفت: در این باره رایزنی با سفارت ایران در عراق انجام شد.

منبع: فارس

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فریبرز کرمی درباره در موضوع بلاتکلیفی کامیون‌های حامل سوخت در مرز ایران و عراق، اظهار داشت: بر اساس قانون دیگر ترانشیپ و تخلیه در مرز انجام نمی‌شود، بلکه از مبدأ تا مقصد که خاک عراق است، حمل یکسره مواد سوختی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی دو ماه هم ترانشیپ انجام شد، افزود: در حال حاضر طرف عراقی و البته ما نیز معتقدیم که ترانشیپ در نقطه مرزی خطرناک و غیر اصولی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: با این حال رانندگان راضی نمی‌شوند، به خاک عراق بروند، زیرا از طرفی نگران تامین امنیت هستند و از سوی دیگر برای آنها تخلیه در مرز منافع مالی به دنبال دارد، بر همین مبنا با سفارت ایران در عراق رایزنی شده تا مشکلات رانندگان حل شود، از جمله اینکه کرایه از مرز تا مقصد عراق به دلار خواهد بود.

وی افزود: نیز هماهنگی لازم با شرکت‌های حمل و نقل صادر کننده مجوز حمل انجام گرفته تا قبل از صدور مجوز حمل به رانندگان اطلاع دهند که ترانشیپ نخواهد بود، زیرا بحث تعرفه در مرز برداشت شده و حمل یکسره از ایران به عنوان مبدا تا عراق به عنوان مقصد خواهد بود و در مرز تخلیه و توقف وجود ندارد.

کرمی با بیان اینکه مسئولیت این کار بر عهده شرکت‌های حمل و نقل است، گفت: رانندگان نیز باید طبق اسناد حمل به عراق بروند و اگر نمی‌خواهند به جایی که بار آورده رجوع کنند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر