دولت به دنبال هر هفته یک عرضه اولیه

شاخص کل صعودی شد

تاريخ 1399/03/12 ساعت 12:58

رشد شاخص کل بورس پس از ثبت چند روز ریزش و افت شاخص به زیر یک میلیون واحد انجام شده است. با توجه به استقبال سرمایه گذاران از عرضه های اولیه، دولت وعده داده در هر هفته یک عرضه اولیه در بازار سرمایه انجام شود.

شاخص کل بازار سرمایه امروز با رشد بیش از 17 هزار واحد به کانال 987 هزار واحد رسید. کمترین میزان رقم شاخص کل در معاملات دوازدهمین روز خردادماه 971 هزار و 214 واحد بود. بازدهی 1.70 درصدی شاخص کل بازار سرمایه پس از معامله 9.288 سهم به ارزش 70.120.151 میلیون ریال حاصل شد. امروز هم چنین شاخص کل هم وزن 2 هزار و616 واحد رشد کرد و به رقم 320 هزار و 903 واحد رسید. کمترین میزان شاخص هم وزن در دوازدهمین روز خردادماه 318 هزار و 367 واحد و بیشترین میزان آن 321 هزار و 23 واحد بود. هم چنین شاخص قیمت به کانال 262 هزار واحد و شاخص صنعت هم به رقم 863 هزار واحد رسید.

معاملات نمادهای فارس، فملی، اخبار و شپنا بیشترین اثر را در رشد شاخص کل داشته است. نمادهای خساپا، کفپارس و خگستر و خپارس هم مانع رشد بیشتر شاخص کل شده است.

رشد شاخص کل بورس پس از ثبت چند روز ریزش و افت شاخص به زیر یک میلیون واحد انجام شده است. با توجه به استقبال سرمایه گذاران از عرضه های اولیه، دولت وعده داده در هر هفته یک عرضه اولیه در بازار سرمایه انجام شود. معاون طرح و برنامه وزارت صمت اعلام کرد اگر بتوانیم ۱۰۰ شرکت را تا پایان سال به صورت عرضه اولیه یا اوراق مشارکت وارد بورس می‌کنیم، گفت: می‌خواهیم هر هفته یک اتفاق خوب در بورس بیفتد و هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس پذیرش شود یا هر هفته اوراق یک شرکت منتشر شود. سعید زرندی گفت می‌خواهیم هر هفته یک اتفاق خوب در بورس بیفتد و هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس پذیرش شود یا هر هفته اوراق یک شرکت منتشر شود اما به شرط اینکه هم شرکت‌های تولیدی آماده باشند و هم بورس همراهی لازم را داشته باشد.

به گفته زرندی« بدین منظور ۳ هزار و ۸۰۰ شرکت را هدفگذاری کرده‌ایم که ۱۴۸ شرکت در فراخوان و گام اول اعلام آمادگی کرده اند و ان شالله این جلسه آغاز یک حرکت جدید در تولید کشور خواهد شد و اگر بتوانیم ۱۰۰ شرکت را تا پایان سال به صورت عرضه اولیه یا اوراق مشارکت وارد بورس کنیم، تحول عظیمی به وجود آورده ایم».


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر