اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تهران برگزار ‌می‌کند

همایش همکاری‌های گمرکی ایران و روسیه

تاريخ 1398/11/29 ساعت 14:21

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با هدف شناسایی و رفع چالش‌های موجود در تجارت با روسیه، همایشی برای آشنایی فعالان اقتصادی با رویه‌های گمرکی روسیه برگزار می‌کند؛ این ناآشنایی مشکلات زیادی برای صادرکنندگان کالای ایرانی به روسیه ایجاد کرده است.

 معاونت امور بین‌الملل اتاق تهران با همکاری موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران یک سمینار آموزشی برای تبیین سازوکار پذیرش اسناد تجاري قابل معامله توسط گمرکات کشور روسیه، مشکلات و چالش‌هاي موجود و رویه‌هاي جاري گمرکی در این کشور برگزار ‌می‌کنند.

این همایش روز دوشنبه 12 اسفند ماه 1398 با حضور مدیرانی از گمرك مسـکو، گمرک ایران، وزارت نیرو و سفارت روسیه از ساعت 9 صبح تا 17 در اتاق بازرگانی تهران برگزار ‌می‌شود.

بر اساس آنچه در اطلاعیه معاونت بین‌الملل اتاق تهران مورد اشاره قرار گرفته، در این سمینار یک‌روزه، موضوعاتی چون اظهارنامه وارداتی روسیه و تفاوت آن با اظهارنامه صادراتی ایران، ارزش‌گذاري کالاهاي صادراتی، نحوه ترخیص کالاهاي فاسدشدنی، ورود موقت کالا به روسیه جهت تعمیر، حضور در نمایشگاه و شرکت در پروژه‌ها، تزانزیت کالا از روسیه، تبادل گواهی مبدا و الزامات گمرك روسیه در چگونگی تنظیم آن و نهایتاً جایگاه اقتصادي روسیه در اتحادیه اقتصادي اوراسیا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

اعضای اتاق تهران، فعالان اقتصادی و علاقمندان به تجارت با روسیه که تمایل دارند با حضور در این همایش، از رویه‌های گمرکی روسیه مطلع شوند، می‌توانند با مراجعه به لینک زیر ثبت‌نام کنند. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با معاونت امور بین‌الملل اتاق تهران به شماره 88725269 تماس بگیرند.

لینک ثبت‌نام

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر