5 پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد جهان

رشد اقتصادی جهان بهتر می‌شود

تاريخ 1398/11/01 ساعت 10:54

طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول، پیش‌بینی رشد اقتصادی چین برای سال 2020، با 0.2 درصد رشد بیشتر بازبینی‌شده است. این تجدیدنظر به دلیل توافق تجاری فاز یک چین با ایالات‌متحده است که ریسک‌های پیشروی دومین اقتصاد جهان را کاهش می‌دهد.

صندوق بین‌المللی پول روز دوشنبه، آخرین پیش‌بینی‌های خود را برای اقتصاد جهانی منتشر کرد. سی‌ان‌بی‌سی گزارشی دراین‌باره نوشته است.

5 نمودار در این گزارش آورده شده است که آخرین ارزیابی‌های صندوق بین‌المللی پول برای اقتصاد جهان را نشان می‌دهد.

 

*بهبود جهانی

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده است که اقتصاد جهانی دوباره به 3.3 درصد رشد در سال جاری برمی‌گردد که از 2.9 درصد سال گذشته بهتر است. بااین‌حال، پیش‌بینی برای سال 2020 از چشم‌انداز اکتبر 2019 صندوق بین‌المللی پول که رقم 3.4 درصد را اعلام کرده بود، کمتر است.

 

 

*نقطه عطف رشد هند

پیش‌بینی می‌شود، هند، سومین اقتصاد بزرگ آسیا در سال 2020، رشدی 5.8 درصدی داشته باشد که 1.2 درصد از پیش‌بینی اکتبر 2019 کمتر است.

به گفته صندوق بین‌المللی پول، تقاضای داخلی هند در میان استرس بخش مالی و کاهش رشد اعتباری، بیشتر از حد انتظار کاهش‌یافته است. بااین‌حال این پیش‌بینی 5.8 درصدی سال جاری از وضعیت 4.8 درصدی سال گذشته بهتر است که به دلیل اقدامات پولی و مالی و کاهش قیمت نفت بوده است.

 

 

*ارتقای چین

طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول، پیش‌بینی رشد اقتصادی چین برای سال 2020، با 0.2 درصد رشد بیشتر بازبینی‌شده است. این تجدیدنظر به دلیل توافق تجاری فاز یک چین با ایالات‌متحده است که ریسک‌های پیشروی دومین اقتصاد جهان را کاهش می‌دهد.

بااین‌حال انتظار می‌رود اختلافات حل‌نشده در روابط گسترده‌تر ایالات‌متحده و چین و همچنین تقویت تنظیم مقررات مالی داخلی بر فعالیت‌های اقتصاد این کشور سایه بیاندازد.

 

 

*تعدیل رشد امریکا

پیش‌بینی می‌شود امریکا، بزرگ‌ترین اقتصاد جهان رشد 2.0 درصد برای سال جاری داشته باشد که 0.1 درصد کمتر از پیش‌بینی قبلی صندوق بین‌المللی پول در اکتبر 2019 است.

این کاهش نشان‌دهنده کاهش رشد بخش تولید در امریکا و خطرات احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در اواخر سال جاری است.

 

 

*سرعت گرفتن منطقه یورو

طبق اعلام گزارش صندوق بین‌المللی پول، رشد در منطقه یورو برای سال جاری با 0.1 درصد کاهش بازبینی‌شده است. رشد اقتصاد اروپا 1.3 درصد در نظر گرفته‌شده است.

پیش‌بینی رشد صندوق بین‌المللی پول برای اقتصادهای بزرگ اروپا ازاین‌قرار است: آلمان، 1.1 درصد؛ فرانسه: 1.3 درصد؛ ایتالیا: 0.5 درصد و اسپانیا: 1.6 درصد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر