بازدید هیات تجاری اتاق بازرگانی تهران از شهر مدرن و بین‌المللی پودونگ

محله‌ای با 500 غول فناوری جهان

تاريخ 1398/08/27 ساعت 10:34

نمایشگاه پودونگ به خوبی نشان می‌دهد که این منطقه طی نزدیک به 30 سال گذشته چه تحولات عظیمی را با سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و کاهش بوروکراسی پشت سر گذاشته و اکنون به یک قطب مالی و تجاری بدل شده است.

هیات تجاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن‌ و‌ کشاورزی تهران که برای رایزنی و گفت‌و‌گو با بخش ‌خصوصی و مقامات دولتی چین طی سفری پنج روزه به شهرهای پکن و شانگهای رفته بود، در کنار جلسات فشرده کاری، در آخرین ساعات حضور خود در شانگهای این فرصت را پیدا کرد تا از یک مرکز نمایشگاهی بزرگ و مدرن که معرفی‌کننده منطقه اقتصادی بین‌المللی پودونگ بود، بازدید کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، منطقه پودونگ که در شانگهای واقع است، در حال حاضر به کانون سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ بین‌المللی از کشورهای صنعتی جهان تبدیل شده و چین قصد دارد تا این منطقه را به قطب تجاری و مالی این کشور بدل کند.

منطقه پودونگ که جزو یکی از مناطق قدیمی شانگهای است، پس از دستور دنگ‌شیائو‌پنگ رییس‌جمهور این کشور در سال 1990 میلادی، وارد نوسازی و فرآیند توسعه‌ای شد به طوری که پس از نزدیک به 30 سال توسعه شگرفی در این منطقه در زمینه‌ تجارت، توسعه بنادر، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه بخش مالی رخ داده ‌است.

در حال حاضر در منطقه پودونگ 500 شرکت بین‌المللی و غول‌های تکنولوژی و فناوری جهان حضور دارند و به فعالیت اقتصادی مشغول هستند. در این منطقه مدرن تجاری، فرآیند ثبت شرکت و انجام امور تجاری و بازرگانی در کمتر از 24 ساعت انجام می‌شود و چینی‌ها به دنبال آن هستند تا هم‌چنان این زمان را کمتر کنند.

هیات تجاری اتاق تهران در سفر به چین، از نمایشگاه بزرگی که منطقه جدید پودونگ به سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی معرفی می‌کند، بازدید کرد و از نزدیک به تغییر و تحولات سریع در این منطقه آشنا شد. در این نمایشگاه تغییر و تحول منطقه پودونگ طی بیست سال گذشته به بازدیدکنندگان نمایش داده می‌شود تا از نزدیک با واقعیت سرعت تحولات چین با در پیش گرفتن برنامه اصلاحات اقتصادی آشنا شوند. در عکس‌ها، تصاویر و ویژوال افکت‌های این نمایشگاه وضعیت منطقه پودونگ که کاملا توسعه‌نیافته بود با آنچه که امروز به آن تبدیل شده نمایش داده می‌شود. پودونگ در حال حاضر قطب فعالیت‌های مالی و تجاری در شانگهای چین است.

گزارش تصویری سفر هیات تجاری اتاق تهران به چین (پکن)

گزارش تصویری سفر هیات تجاری اتاق تهران به چین (شانگهای)


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر