کارخانه های امریکا با رکود در تقاضای جهانی مواجه شده اند

رشد بخش تولید امریکا بدتر می شود

تاريخ 1398/08/12 ساعت 09:54

فعالیت کارخانه امریکا برای سومین ماه متوالی در اکتبر با کاهش همراه بوده است.

بخش تولید امریکا برای سومین ماه در اکتبر باز هم با کاهش مواجه شد. سی ان ان گزارشی درباره وضعیت تولید در امریکا منتشر کرده است.

این گزارش می نویسد، فعالیت کارخانه امریکا برای سومین ماه متوالی در اکتبر کند شده است. شاخص تولید موسسه مدیریت عرضه اعلام کرد رقم شاخص تولید 48.3 شده است که کمی پایین تر از برآورد 48.9 قبلی است. این موضوع نشان می دهد بخش تولید همین طور با کاهش مواجه است. این شاخص وضعیت ماه به ماه تغییرات این صنعت را اندازه گیری می کند.  

 

این رقم نسبت به داده های ماه سپتامبر کاهش جزیی را نشان می دهد، در عین حال بدترین رقم ماهانه در یک دهه گذشته بوده است. رشد بخش تولید از ماه آگوست برای اولین بار بعد از سه سال، شروع به کاهش کرد.

در عین حال که وضعیت تولید کاهش یافته است، بازار بورس و سهام با رشد مواجه شده است و گزارش نیروی کار بهترین وضعیت را نشان می دهد.

کارخانه های امریکا با رکود در تقاضای جهانی مواجه شده اند که به دلیل کاهش رشد اقتصادی جهان و پیامدهای ناشی از جنگ تجاری بوده است.

به نظر می رسد ضعف بخش تولید پس از رسیدن به زیر سطح 50، همین طور باقی بماند و به رکود برسد. با این حال بعضی کارشناسان چشم انداز وحشتناکی برای تولید قائل نیستند. کریس بوپیک، اقتصاددان ارشد مالی شرکت MUFG معتقد است: چشم انداز کارخانه های این کشور رو به وخامت نمی گذارد و رکود تولید شدت نمی یابد.

روپیک گفت: بعد از اینکه مولفه شاخص تولید بین سپتامبر و اکتبر به پایین کشیده شد و با پایان یافتن وضعیت بد در شرکت جنرال موتورز، همه چیز می تواند بهبود پیدا کند.

با این حال گزارش سی ان ان بیان می کند که به نظر نمی رسد رشد پایدار جهانی رخ دهد و این دورنما هم وجود دارد که مذاکرات تجاری امریکا و چین شکست بخورد. به این ترتیب، اندرو هانتر، اقتصاددان ارشد Capital Economics هم معتقد است: «ما هنوز انتظار داریم که شرایط تولید طی ماه های آینده به طور غیر معمول ضعیف باقی بماند. »


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر