استارت آپ DeepScale فناوری خودروهای بدون سرنشین را توسعه می دهد

تسلا رهبر خودروهای خودران می شود؟

تاريخ 1398/07/15 ساعت 11:28

تسلا استارت آپ DeepScale که استارت آپ دید کامپیوتری است و می تواند به توسعه وسایل نقلیه کاملا بدون راننده کمک کند را خریداری کرده است.

تسلا در جریان تلاش برای ایجاد اتومبیل های بدون راننده، استارت آپ DeepScale را خریداری کرد. سی ان بی سی در این باره گزارشی منتشر کرده است.

طبق این گزارش، تسلا استارت آپ DeepScale که استارت آپ دید کامپیوتری است و می تواند به توسعه وسایل نقلیه کاملا بدون راننده کمک کند را خریداری کرده است.

این توافق می تواند به هدف تسلا کمک کند تا اتومبیل های دارای سیستم پیشرفته کمک راننده را عرضه کند. این خودروها می تواند به عنوان «روبوتاکسی» در پلت فرم های اوبر بدون راننده به کار گرفته شود.

با این حال، ‌تسلا هم مانند همه خودروسازان از نظر منابع محاسباتی که می تواند در وسایل نقلیه خودکار ایجاد شود، محدود است.

فناوری DeepScale برای کمک به خودروسازان در استفاده از پردازنده های کم وزن طراحی شده و در اکثر خودروها قابل استفاده است و قدرت بینایی بسیار دقیق کامپیوتری دارد.

این پردازنده با سنسورها و نقشه ها و سیستم های برنامه ریزی و کنترل کار می کند و به اتومبیل ها اجازه می دهد تا آنچه در اطرافشان می گذرد را احساس کنند.

طبق اعلامیه ای که این هفته در صفحه لینکدین فارست ایندولا، مدیرعامل شرکت DeepScale منتشر شد، او به عنوان یک دانشمند ارشد به سیستم یادگیری خودکار تسلا پیوسته است.

ایندولا نوشت: «من این هفته به تیم #Autopilot تسلا پیوستم.» او مدرک دکترای مهندسی برق و علوم کامیپوتر از دانشگاه UC Berkeley دارد. جایی که او روی شبکه های عصبی به طور عمیق کار کرده است.

دو منبع آگاه دیگر هم تایید کرده اند که تسلا این شرکت را به طور کامل خریداری کرده است، اما از افشای شرایط دقیق این معامله خودداری کردند.

این مالکیت می تواند شکاف گروه Autopilot تسلا را پوشش دهد. طبق گزارش ها یازده مهندس در تابستان امسال بعد از اینکه رهبری گروه را استوارت بورس به عهده گرفت، تیم را ترک کردند. حتی اگر تسلا بتواند فناوری خودران را کامل کند، اما مقررات حاکم بر استفاده از این فناوری ها هنوز در حال تحول است.

تسلا حداقل پنج شرکت دیگر علاوه بر DeepScale از جمله SolarCity را در سال 2016 و شرکت سرمایه گذاری و فناوری Maxwell Technologies را اوایل سال جاری خریداری کرده است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر