استارت آپی برای دگرگونی مراقبت های بهداشتی

صنعت بهداشت و درمان مناسب برای رشد استارت آپ ها

تاريخ 1398/06/25 ساعت 12:12

آکین بنیانگذار AI-firm Dimension14 از 12 سالگی کد نویسی انجام می داده و معتقد است هوش مصنوعی می تواند به حل برخی از پیچیده ترین مشکلاتی که مشاغل و صنایع با آن رو به رو هستند کمک کند.

یک استارت آپ مبتنی بر هوش مصنوعی در دبی می خواهد مراقبت های بهداشتی را دگرگون کند. سی ان ان گزارشی درباره این استارت آپ منتشر کرده است.

این گزارش می نویسد: نیمه شب است. شما می خواهید ویزیت دکتر رزرو کنید و همین الان هم باید این کار را انجام دهید. شما با یک کلینیک هم آشنا هستید. اما کدام پزشک برای شما مناسب است؟ اگر پرونده پزشکی شما دقیق باشد، شما را در تعیین بهترین درمان کمک می کند. اما شما چطور می توانید بهترین خدمات مناسب با وضعیت تان را به دست آورید؟

این مسایل از جمله مشکلاتی است که ملدا آکین، مدیر شرکت Dimension14 مستقر در دبی می خواهد آنها را حل کند. او معتقد است هوش مصنوعی می تواند تمام این مسایل را حل کند.

آکین بنیانگذار AI-firm Dimension14 از 12 سالگی کد نویسی انجام می داده و معتقد است هوش مصنوعی می تواند به حل برخی از پیچیده ترین مشکلاتی که مشاغل و صنایع با آن رو به رو هستند کمک کند.

این شرکت در حال مقابله با چالش هایی برای کلینیک های مجتمع درمانی برای شهر بهداشت دبی است. وظیفه آن ایجاد یک برنامه هوش مصنوعی است که بتواند به بهبود نحوه خدمات رسانی کلینیک ها کمک کند.

آکین می گوید: این کلینیک ها ماهانه بیش از هزاران نفر را ویزیت می کنند. اما وضعیت هر بیمار، تاریخچه پزشکی و سبک های ارتباطی و همه چیز آنها با هم متفاوت است.

به گفته او Dimension14 مشغول کار بر روی یک موتور هوش مصنوعی برای برنامه ریزی بیماران و پزشکان است. یک ربات‌چت هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط بین بیمار و پزشک به این روند کمک می کند.

او تاکید می کند: هدف ما ایجاد محصول و بستر لازم برای همه پزشکان و بیماران و همه طرفین است تا اولویت هایشان مدنظر قرار بگیرد.

 

*محل پرورش نوآوری‌ها

کمتر از یک سال پیش، آکین شرکت Dimension14 را در دبی به عنوان قطب کارآفرینی جهان راه اندازی کرد. او معتقد است دبی مرکز بزرگ ابتکار عمل، ایده و دیدگاه های فراوان است.

طبق گزارش های مختلف، در سال 2018 بیش از 900 میلیون دلار در استارت آپ های خاورمیانه سرمایه گذاری شده است و دبی 65 درصد از این بودجه را دریافت کرده است.

استارت آپ آکین در تلاش است تا نحوه استفاده از مراقبت های بهداشتی را با استفاده از هوش مصنوعی تغییر دهد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر