پیام رئیس اتاق بازرگانی تهران به مناسبت درگذشت حاج اسداله عسگراولادی

نامی كه زنده می‌ماند

تاريخ 1398/06/23 ساعت 13:23

مرحوم عسگراولادی، نمایند‌ه‌ای تمام‌عیار و صاحب‌سخن برای بخش صادرات کشور بود. زبانشان صریح و کلام‌شان کارشناسی و صاحب اعتبار بود.

اسداله عسگراولادی، بازرگان خوشنام و باسابقه که سابقه عضویتش در پارلمان بخش خصوصی به عنوان یک فعال اقتصادی به سال‌ها قبل از پیروزی انقلاب برمی‌گردد و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی نیز به طور مستمر در ترکیب هیات نمایندگان اتاق تهران و ایران و هیات رئیسه اتاق ایران حضور داشت، روز جمعه 22 شهریور ماه 1398 دار فانی را وداع گفت.

مرحوم عسگراولادی که از او با القاب و عناوین مختلفی یاد می‌شود از چهره‌های سرشناس بخش خصوصی و صادرکننده خشکبار ایرانی به کشورهای مختلف دنیا بود و در این حوزه از قدرت رقابت بسیار بالایی برخوردار بود. او که حدود یک هفته به خاطر ضربه مغزی در بیمارستان بستری بود، در سن 86 سالگی درگذشت.

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگان تهران، در پیامی با تسلیت به خانواده محترم عسگراولادی و جامعه فعالان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی، او را فردی سختکوش و باانگیزه خوانده است که صراحت لهجه و کلام کارشناسی از ویژگی‌های بارزش بود. متن پیام رئیس اتاق تهران را در زیر می‌خوانید:

 

نامی ‌که زنده می‌ماند

حاج اسدالله عسگراولادي تاجر باسابقه، فعال اقتصادی خوشنام و باسابقه چهره در نقاب خاك كشيد. وی در تمام سال‌های فعالیتش در بدنه بخش خصوصی حضور داشت و سعی می‌کرد از طریق تقویت جایگاه تشکل‌ها و به‌خصوص اتاق بازرگانی، کمک حال صاحبان کسب‌وکار باشد.

حداقل طی چهار دهه گذشته و پس از آنکه با حکم امام خمینی (ره) راهی اتاق بازرگانی ایران شد، هیچ‌گاه شانه از بار مسئولیت خالی نکرد و در سخت‌ترین شرایط در اتاق بازرگانی حضور و اثر داشتند.

ایشان تاجری متدین بود که انعکاس اعتقاداتش در تجارت و عمل به مسئولیت اجتماعی هم پیدا بود. از ایشان مساجد و مدارس بسیاری باقی مانده که تا سال‌ها پابرجاست.

مرحوم عسگراولادی سختکوش و باانگیزه به کار می‌پرداخت و به خاطر دارم به جوان‌ها نیز همین توصیه را داشتند. همیشه با انرژی و پرحرارت صحبت می‌کرد و به حق در تمامی مناصبی که حضور داشتند، نمایند‌ه‌ای تمام‌عیار و صاحب‌سخن برای بخش صادرات کشور بود. زبانشان صریح و کلام‌شان کارشناسی و صاحب اعتبار بود.

اتاق تهران چندی قبل به پاس خدمات وی نشان امین‌الضرب را به ایشان تقدیم کرد. به حق که در امر تجارت الگو بود به عنوان یک تاجر مسلمان مسئولیت اجتماعی را به خوبی می‌شناخت و عمل می‌کرد.خداوند ایشان را رحمت کنند. نام ایشان در بخش خصوصی زنده می‌ماند.

 

لازم به ذکر است که برابر اطلاع، مراسم تشییع پیکر مرحوم حاج اسداله عسگراولادی ساعت 9 صبح روز یکشنبه 24 شهریور ازمقابل  مسجد فرشته، واقع در خیابان ولی‌عصر (عج)، بالاتر از پل شهید چمران، خیابان شهید فیاضی (فرشته) برگزار می‌شود.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر