سی ان بی سی:

برنامه ریزی آمازون برای تسخیر بازار هند

تاريخ 1398/06/17 ساعت 13:15

آمازون باید با والمارت برای حضور در بازار هند رقابت کند.

آمازون جدیدا یکی از بزرگترین ساختمان های اداری خود را افتتاح کرده است، البته نه در ایالات متحده آمریکا. این ساختمان بزرگ در حیدرآباد هند ساخته شده است و قرار است به مرکز اصلی سرمایه گذاری آمازون، غول تجارت الکترونیک در هند تبدیل شود.

هند می تواند به یکی از بازارهای پرسود عمده برای آمازون تبدیل شود.  بعضی تحلیل گران تخمین زده اند که ارزش بازار خرده فروشی دیجیتال در هند به 100 میلیارد دلار تا پیش از سال 2022 می رسد همانطور که ضریب نفوذ اینترنت در این کشور پرجمعیت رشد می کند.

هرچند آمازون برای حضور در بازار هند باید با والمارت رقابت کند، شرکتی که در سال 2018 فلیپکارت، بزرگترین فروشنده محصولات دیجیتال در هند را خریداری کرده است.

هرچند تجارت الکترونیک سهم 3 درصدی از بازار هند دارد اما آمازون برنامه ریزی کرده تا در آغاز کار محصولات را در فضای فیزیکی به مردم هند عرضه کند درحالیکه مشتریان را با تجربه خرید اینترنتی از طریق تلفن هم آشنا می کند.

تلاش های آمازون در هند به دلیل قوانین تجارت الکترونیک در این کشور البته بغرنج شده است. این قوانین شرکت های خارجی را از از فروش محصولات خود در هند منع کرده است. آمازون موانع بسیاری برای حضور موثر در بازار تجارت الکترونیک سریع تر اقتصاد جهان در پیش دارد.

 

 

 

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر