2 چالش عمده در بازار کار سنگاپور

فناوری چشم انداز اشتغال را تغییر داده است

تاريخ 1398/06/04 ساعت 12:54

بازار کار سنگاپور درگیر دو مشکل عمده است. نیروی کار در سنگاپور پیر شده است و جابه جایی شغلی در اثر تحولات فناوری بازار کار را به چالش کشیده است.

وزیر آموزش سنگاپور اعلام کرده دولت این کشور از 20 سال گذشته در تلاش برای غلبه بر مشکل پیری نیروی کار در این کشور است اما این، تنها مشکل عمده بازار کار در این کشور توسعه یافته شرق آسیا نیست. مثل دیگر کشورهای جهان، تحولات فناوری چشم انداز اشتغال در این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش سی  ان بی سی، بررسی ها از جامعه سنگاپور از سال های 1990 تا 2017  نشان می دهد که این کشور در جنوب شرق آسیا در سال 2017 از نظر امید به طول زندگی از ژاپن پیشی گرفته است. اکنون امید به زندگی در سنگاپور به 85 سال رسیده است. امید به زندگی بالا در کنار نرخ پایین باروری زمینه پیر شدن جمعیت سنگاپور را فراهم کرده است. بنابراین جمعیت فعال در این کشور در حال آب رفتن است و اقتصاد این کشور از این منظر در فشار قرار گرفته است.

مقامات سنگاپور اعلام کردند طی دو دهه گذشته برای رویارویی با چالش پیر شدن نیروی کار خود را آماده کرده اند. برای پیوند هرچه بیشتر جمعیت کهنسال سنگاپور با اقتصاد، نخست وزیر این کشور، لی سین در هفته گذشته گفت سن بازنشستگی در سال های 2022 و 2023 از 62 سال به 63 سال و در ادامه به 65 سال خواهد رسید.

اما کهنسالی نیروی کار تنها چالش عمده اقتصاد سنگاپور نیست. تحولات فناوری هم چشم انداز اشتغال در این کشور را پیچیده کرده است. گزارش ها نشان می دهد رشد فناوری می تواند طی یک دهه آینده بسیاری از مشاغل را از اقتصاد سنگاپور حذف کند.  دولت سنگاپور تلاش می کند با پرداخت یارانه برای یادگیری مهارت های مختلف کارگران قدیمی تر را برای سازگاری با اقتصادی که فناوری آن را تغییر داده به روز کند. 

سنگاپور از کشورهای جنوب شرق آسیاست که توانسته با اتکا به تولید صادرات محور به یکی از اقتصادهای توسعه یافته در منطقه تبدیل شود. این کشور با اتکا به جذب سرمایه خارجی توانست در کنار مالزی و ژاپن اقتصاد خود را رشد دهد. 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر