سرمایه گذاری 800 میلیون دلاری هوآوی چین

بی توجهی برزیل به هشدارهای ترامپ

تاريخ 1398/05/20 ساعت 14:56

کارخانه جدید هوآوی قرار است برای یک هزار نفر از مردم برزیل شغل ایجاد کند.

هوآوی چین طی سه سال آینده در ساخت یک کارخانه در سائوپائولوی برزیل سرمایه گذاری می کند. به گزارش رویترز این شرکت فناوری محور چینی برای سرمایه گذاری 800 میلیون دلاری در چین برنامه ریزی کرده است. این سرمایه گذاری چینی در آمریکای لاتین واکنشی به اعتراض های دولت آمریکا به فعالیت هوآی در این کشور و اعمال محدودیت برای این غول فناوری شرقی است.

مدیران هوآوی و مسئولان دولت برزیل اعلام کردند که کارخانه جدید هوآوی در سائوپائولو به احتمال بسیار زیاد تلفن هوشمند برای عرضه در بازار محلی تولید خواهد کرد. دولت برزیل اعلام کرده که این محصولات این کارخانه برای پاسخ به تقاضای داخل و بازار خارج تولید می شود.

هوآوی بیش از 21 سال است که در برزیل فعالیت می کند. هوآوی پیشتر یک کارخانه ساخت تجهیزات مخابراتی در سائوپائولو ایجاد کرده که 2 هزار نفر در آن کار می کنند.

کارخانه جدید هوآوی قرار است  برای یک هزار نفر از مردم برزیل شغل ایجاد کند.

هوآوی سومین تولیدکننده بزرگ تلفن های هوشمند در جهان است. واردات تلفن هوشمند همراه از چین به برزیل، تولید داخلی این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا بارها به دولت ها در سراسر جهان درباره استفاده از تجهیزات هوآوی هشدار داده است. آمریکایی ها معتقدند چینی ها از محصولات هوآوی برای استراق سمع استفاده می کنند.

تاکنون کمتر کسی به این هشدارها توجه نشان داده است با این حال محدودیت فروش هواوی در ایالات متحده آمریکا این غول فناوری چینی را در فشار قرار داده است.

ترامپ در جریان سفر رییس جمهور برزیل، جایر بالسانرو به کاخ سفید در مارس گذشته مسئله هوآوی را مطرح کرد اما معاون رییس جمهور هامیلتون مائورو در ماه ژوئن اعلام کرد برزیل برنامه ای برای محدود کردن هوآوی  و استفاده از شبکه 5G آن ندارد.

ایالات متحده آمریکا فعلا واکنشی نسبت به تصمیم دولت برزیل نشان نداده است. کارخانه های اریکسون سوئد و نوکیای فنلاند هم از گزینه های راه اندازیشبکه 5G در برزیل هستند. این دو کارخانه هم هیچ واکنشی نسبت به همکاری هوآوی و دولت برزیل نشان نداده اند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر