آمازون در واکنش به مالیات فرانسوی جدید

مالیات بر درآمد شرکت های فناوری محور به زیان مصرف کنندگان است

تاريخ 1398/05/13 ساعت 13:28

آمازون ارزشمندترین برند جهان در سال 2019، در سال 2018، 232.9 میلیارد دلار آمریکا درآمد کسب کرده است. این شرکت در بیانیه ای نسبت به آثار منفی مالیات بر درآمد شرکت های فناوری محور که سنای فرانسه تصویب کرده واکنش نشان داد.

شرکت آمازون اعلام کرد مالیاتی که دولت فرانسه برای فعالیت شرکت های دیجیتالی خارجی در این کشور وضع کرده، به مصرف کنندگان فرانسوی و شرکت های کوچک آسیب می زند. این شرکت در بیانیه ای در روز جمعه از این گفت که هزینه افزایش مالیات فعالیت شرکت های فناوری محور در خاک فرانسه بر دوش مصرف کنندگان و شرکای تجاری آن ها سنگینی خواهد کرد و هشدار داد که این تصمیم برای شرکت های کوچک در فرانسه که در رقابت با شرکت های خارجی بزرگ قرار دارند، زیان آور تر است.

مجلس سنای فرانسه در ماه گذشته وصول مالیات 3 درصدی از درآمدی که غول های فناوری از کار در فرانسه کسب می کنند را تصویب کرد. رییس جمهور ایالات متحده آمریکا دونالد ترامپ در پی این تصمیم سنای فرانسه، این کشور را تهدید به اعمال تعرفه بیشتر بر واردات از فرانسه و مقابله به مثل کرده است.

آمازون در بیانیه خود اعلام کرده که این شرکت قادر به پرداخت مالیات بر درآمد نیست. این شرکت در بیانیه خود به رقابت سخت در بخش خرده فروشی و حاشیه سود پایین و سرمایه گذاری های کلان در حوزه فناوری اشاره کرده است. 

با وجود هشدار ها و بیانیه هایی از این دست، فرانسه اصرار دارد تا مالیات بر فعالیت شرکت های فناوری محور را به اجرا در بیاورد. غیر از فرانسه دیگر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اتریش، اسپانیا و ایتالیا و بریتانیا قصد دارند برای دریافت مالیات بر درآمد شرکت های دیجیتال برنامه ریزی کنند.

آمازون ارزشمندترین برند جهان در سال 2019، در سال 2018، 232.9 میلیارد دلار آمریکا درآمد کسب کرده است. این شرکت در ماه گذشته اعلام کرد که یک انبار جدید در آلمان می سازد. اعمال مالیات بیشتر بر درآمد این شرکت در فرانسه و اعتصاب کارکنان آمازون در آلمان درسال گذشته میلادی به وضعیت نامناسب قراردادهای کار و دستمزد از چالش های عمده فعالیت آمازون در اروپاست.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر