سازمان ملل:

بیش از یک نفر از پنج نفر در ونزوئلا از سوءتغذیه رنج می برد

تاريخ 1398/04/30 ساعت 12:37

افزایش تعداد افراد درگیر در سوءتغذیه در آمریکای لاتین به دلیل بحران اقتصادی در ونزوئلا در این کشور، بیش از دیگر کشورهاست.

ونزوئلا زمانی ثروتمندترین کشورهای آمریکای لاتین بود اما اکنون با بحران بی سابقه غذا رو به روست.

به گزارش اکونومیست، راه های زیادی برای اندازه گیری عمق بحران اقتصادی و سیاسی در ونزوئلا وجود دارد. خروجی اقتصادی این کشور کاهش یافته است. بیش از چهار میلیون ونزوئلایی به کلمبیا، پرو و دیگر کشورها گریخته اند. نظام سلامت در این کشور درحال فروپاشی است، مالاریا و تب دنگی، زیکا و دیگر بیماری های عفونی شیوع یافته است. به این مشکلات باید یک مشکل دیگر را اضافه کرد و آن هم مشکل سوءتغذیه است.  اکنون بیش از یک نفر از هر پنج ونزوئلایی  از سوءتغذیه رنج می برد. رشد اخیر گرسنگی در آمریکای لاتین بیشتر ناشی از تشدید مشکل تغذیه در ونزوئلاست.

براساس تازه ترین گزارش فائو، شمار مردمی که در این ناحیه، گرفتار سوءتغذیه شدند، یعنی کسانی که میزان مصرف غذای آن ها کمتر از میزان لازم برای زندگی سالم و فعالیت است، به بیش از 23 میلیون نفر رسیده است.

افزایش تعداد افراد درگیر در سوءتغذیه در آمریکای لاتین به دلیل بحران اقتصادی در ونزوئلا در این کشور، بیش از دیگر کشورهاست. از سال 2013 میزان سوءتغذیه در این کشور به طور تقریبی چهار برابر شده است و از 6.4 درصد جمعیت به 21.2 درصد جمعیت رسیده است.

این مسئله همزمان با کاهش سرانه تولید ناخالص داخلی در ونزوئلا و قرار گرفتن این کشور در کنار دیگر کشورهای جنگ زده جهان مثل یمن و سوریه همزمان شده است.

نرخ تورم رسمی در ونزوئلا درسال 2018، به یکصد و سی هزار و شصت درصد رسید. بانک مرکزی ونزوئلا در گزارشی این نرخ تورم را اعلام کرد. بر اساس این گزارش، حجم اقتصاد ونزوئلا در فاصله سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸، به میزان ۴۷ ممیز شش دهم درصد کوچکتر شده است. در سال گذشته گزارشی منتشر شد که نشان می داد وزن هر ونزوئلایی سال گذشته به طور میانگین ۱۱ کیلوگرم کاهش یافته است. 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر