دغدغه های امنیتی فیس اپ

چرا همه ناگهان پیر شدند؟

تاريخ 1398/04/26 ساعت 13:42

رسانه ها به مردم توصیه کرده اند که پس از تفریح کردن با فیس اپ آن را از روی تلفن هوشمند خود حذف کنند و در انتخاب گزینه های دسترسی این برنامه دقت کنند.

موج به اشتراک گذاشتن تصاویری از پیری کاربران جوان در شبکه های اجتماعی با رونق اپلیکیشن هایی که عمر سوژه ها در تصاویر کنونی را چندسال به جلو می برد، آغاز شده است. ناگهان می بینید که همه پیر شده اند آن هم با استفاده از اپلیکیشنی به اسم فیس اپ که می تواند فیلترهای خنده داری را روی سلفی های شما اعمال می کند. استفاده از فیس اپ در نسخه موقت رایگان است اما پس از استفاده از آن باید از حذف برنامه مطمئن شوید و هیچ وقت اجازه ندهید این برنامه به گالری تلفن هوشمند شما دسترسی پیدا کند.

استفاده از فیس اپ و اپلیکیشن های مشابه آن که عمر شما در عکس هایتان را جلو می برد و به قول معروف شما را پیر می کند، جالب است. بسیاری از مردم در سراسر جهان خود را از امکان تفریح با فیس اپ محروم نمی کنند. آن ها از خود عکس می گیرند، خود را پیر می کنند یا برای خودشان ریش و سبیل می گذارند. اکنون اپلیکیشن فیس اپ به اولین اپ پرطرفدار در اپ استور تبدیل شده است اما نکته مهم در موج گسترده استفاده ازآن، مسائل امنیتی است که شاید کمتر کسی در میان خنده هایش به آن فکر کند.

سی ان بی سی می نویسد در سیاست های این اپ آمده که فیس اپ تصاویر شما را پس از آپلود کردن در حافظه خود ذخیره می کند و این یعنی سلفی های شما در فیس اپ ذخیره می شود. هم چنین جاشوآ نوزی، یکی از توسعه دهندگان این برنامه تلفن هوشمند در توئیتر خود نوشت که فیس اپ ممکن است با دسترسی به گالری تصاویر در تلفن هوشمند شما تصاویر دیگری از شما را هم به اشتراک بگذارد بنابراین به این برنامه فقط اجازه دسترسی به دوربین تلفن هوشمند خود بدهید نه گالری تصاویر را.

رسانه ها به مردم توصیه کرده اند که پس از تفریح کردن با  فیس اپ آن را از روی تلفن هوشمند خود حذف کنند و در انتخاب گزینه های دسترسی این برنامه دقت کنند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر