استارت آپ تحویل موادغذایی آمازون دنیا را می گیرد؟

پرداخت مالیات، مشکل دولت ها و استارت آپ ها

تاريخ 1398/04/17 ساعت 11:46

Deliveroo که در لندن مستقر است، یکی از بزرگترین شرکت های خدمات تحویل غذا در بریتانیا محسوب می شود و در سراسر جهان گسترش یافته است.

قانون گذاران انگلیسی به آمازون دستور دادند تا سرمایه گذاری خود در استارت آپ تحویل غذای Deliveroo  در این کشور را متوقف کند. چند روز گذشته جمعی از مردم بریتانیا با پلاکاردهایی در دست با این عنوان که «آمازون مالیات نمی پردازد اما ما به آن ها پول می دهیم» اعتراض خود را به وجود استارت آپ و شرکت های تحویل غذای این غول تجارت الکترونیک عنوان کردند. سی ان ان گزارشی درباره وضعیت استارت آپ تحویل غذای آمازون در انگلیس منتشر کرده است.

سازمان رقابت و بازار انگلستان در حال بررسی این موضوع است و می گوید این مساله می تواند انحصار ایجاد کند. به این ترتیب قانون گذاران، شرکت ها را از ترکیب تکنولوژی و خدمات منع کرده اند.

Deliveroo که در لندن مستقر است، یکی از بزرگترین شرکت های خدمات تحویل غذا در بریتانیا محسوب می شود و در سراسر جهان گسترش یافته است.

آمازون این استارت آپ را با سرمایه گذاری 575 میلیون دلاری در ماه می رهبری کرد و از آن زمان این شرکت تبدیل به بخش مهمی از خدمات تحویل غذای آمازون شده است.

روز جمعه آمازون از سرمایه گذاری خود دفاع کرد و Deliveroo هم اعلام کرد هردو شرکت برای به دست آوردن مجوزهای قانونی کسب و کار تمام تلاش خود را به کار می برند.

آمازون در بیانیه ای اعلام کرد: ما معتقدیم که با سرمایه گذاری کم، Deliveroo قادر خواهد بود با افزایش انتخاب ها، ایجاد شغل های جدید و دسترسی به رستوران های بیشتر به نفع مصرف کنندگان حرکت کند و خدمات خود را گسترش دهد.

بخش تحویل غذا، تحت سلطه شرکت هایی از جمله GrubHub و Uber Eats است. آمازون این غول تجارت الکترونیک در تلاش است تا بتواند در این حوزه وارد شود. این شرکت ماه گذشته اعلام کرد که خدمات رستورانی آمازون در ایالات متحده رو به گسترش است.

از زمانی که آمازون شرکت زنجیره ای Whole Foods را در سال 2017 به قیمت 13.7 میلیارد دلار خریداری کرد، تمرکز روی صنعت غذا و خواروبار در این شرکت رو به رشد بوده است.  

اعضای Amazon Prime در ایالات متحده حالا می توانند از شرکت Whole Foods ، موادغذایی تحویل بگیرند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر