نایب‌رییس انجمن شرکت‌های آب‌شیرین‌کن خبر داد

واحدهای تولیدی آب‌شیرین‌ در آستانه تعطیلی هستند

تاريخ 1398/04/04 ساعت 12:31

بودجه تخصیص داده شده به شرکت‌های آب‌شیرین‌کن طی سال گذشته، 202 میلیارد تومان بود که تنها 70 درصد آن محقق شد. بودجه امسال بالغ بر 400 میلیارد تومان لحاظ شده ‌است که معوقات سال گذشته را نیز باید به آن اضافه کرد.

 نایب‌رییس انجمن شرکت‌های آب‌شیرین‌کن ایران با اشاره به افزایش مطالبات بنگاه‌های این بخش از دولت، از تعطیلی و توقف فعالیت واحدهای آب‌شیرین‌کن تا تعیین تکلیف مطالبات معوق خبر داد.

امیر جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار روابط عمومی اتاق تهران، با بیان اینکه در حال حاضر 11 شرکت آب‌شیرین‌کن عضو این انجمن است، گفت: به دلیل عدم پرداخت مطالبات واحدهای تولیدی این بخش و رشد فزاینده مطالبات در مقایسه با سال گذشته، شرکت‌های تولیدی آب‌شیرین‌کن به پایان حیات خود و فعالیت در این حوزه نزدیک شده‌ و بسیاری از این واحدها مجبور به توقف فعالیت شده‌اند.

وی با این توضیح که بودجه تخصیصی به شرکت‌های آب‌شیرین‌کن طی سال گذشته، 202 میلیارد تومان بود که تنها 70 درصد آن محقق شد، افزود: بودجه امسال بالغ بر 400 میلیارد تومان لحاظ شده ‌است که معوقات سال گذشته را نیز باید به آن اضافه کرد.

به گفته وی، در حال حاضر پنج شرکت نزدیک به 90 درصد آب شیرین کشور را با استفاده از آب‌های آزاد در خلیج‌فارس، دریای عمان و سواحل جنوبی دریای خزر تامین می‌کنند و این در حالی است که حجم تولید آب شیرین از این محل، در حدود 280 هزار مترمکعب در شبانه‌روز است.

جعفری با یادآوری اینکه در حال حاضر میزان تولید آب شیرین در عربستان با استفاده از منابع خلیج‌فارس، یک میلیون متر مکعب در شبانه‌روز است، افزود: تمامی شرکت‌های عضو انجمن آب‌شیرین‌کن ایران از دریافت پروژه‌ها به دلیل پیگیری مطالبات خود، خودداری کرده‌اند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر