نگاهی به عملکرد یک‌ساله انجمن جوانان کارآفرین استان تهران

تلاش جوانان عرصه کسب‌و‌کار برای اثرگذاری در تصمیم‌سازی‌های اقتصادی

تاريخ 1398/03/29 ساعت 16:17

با گذشت یک سال از تاسیس انجمن جوانان کارآفرین استان تهران که خرداد ماه سال گذشته در اتاق بازرگانی تهران به ثبت رسید، حالا نگاه‌ها به عملکرد این انجمن دوخته شده‌است که طی یک سال گذشته، جوانان صاحب کسب‌و‌کار چه کارنامه‌ای از خود به جای گذاشته‌اند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، به دنبال ابلاغ اساسنامه تشکیل انجمن جوانان کارآفرین از سوی اتاق ایران، دبیرخانه موقت انجمن جوانان کارآفرین استان تهران در امور تشکل‌های اتاق تهران ایجاد شد و پس از آن با برگزاری انتخاباتی با حضور جمع زیادی از فعالان اقتصادی جوان، اعضای هیات مدیره این انجمن برای مدت دو سال تعیین و فعالیت این تشکل به طور رسمی آغاز شد.

علی محمدی تات، رییس هیات مدیره انجمن جوانان کارآفرین استان تهران، با اشاره به ثبت این انجمن در اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران طی اردیبهشت ماه امسال، از تلاش‌های یک سال اخیر این تشکل در راستای اهداف تعیین شده و محوریت شناسایی موانع و مشکلات کارآفرینی، افزایش مهارت‌های کارآفرینی و مدیریت در جوانان و آشناسازی جوانان کارآفرین با مسولیت‌های اجتماعی بنگاه‌ها، سخن گفت.

وی با بیان اینکه مجمع عمومی سالانه انجمن جوانان کارآفرین استان تهران طی هفته جاری برگزار و بازرسان این انجمن انتخاب شدند، گفت: این انجمن در شروع به کار، با ایجاد و تشکیل کمیسیون‌ صنعت، معدن ‌و ‌انرژی، کمیسیون کسب‌و‌کارهای نوین و استارت‌آپ‌ها، کمیسیون تسهیل تجارت و کمیسیون بازار پول و سرمایه، نشست‌های هم‌اندیشی میان کارآفرینان جوان برای بررسی مسائل و مطالبات این قشر از جامعه کارآفرینی کشور را فراهم کرد.

محمدی تات، با اشاره به حضور نماینده این انجمن در تمامی کمیسیون‌های مشورتی اتاق تهران و اتاق ایران، افزود: انجمن جوانان کارآفرین استان تهران طی مذاکره با هیات رییسه اتاق ایران، موافقت این اتاق برای کسب سه کرسی در شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش‌خصوصی و همچنین کمیسیون ماده 12 را به دست آورد تا به این ترتیب، از توان کارشناسی و حرفه‌ای جوانان کارآفرین، صنعتگر و بازرگان کشور در مجامع مشورتی و تصمیم‌ساز به خوبی استفاده شود.

رییس هیات مدیره انجمن جوانان کارآفرین استان تهران همچنین از تدوین پیش‌نویس تفاهم‌نامه این انجمن با موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران با هدف تقویت دانش‌افزایی صاحبان کسب‌و‌کار خبر داد و یادآور شد که به دنبال ثبت انجمن در اداره ثبت شرکت‌های استان تهران، مراحل اجرایی این تفاهم‌نامه به زودی نهایی خواهد شد.

وی در عین حال به ملاقات و مذاکره اعضای انجمن جوانان کارآفرین استان تهران با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حضور در جلسات کمیسیون‌های تخصصی این نهاد به منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه کسب‌و‌کار جوانان اشاره کرد و افزود: طی سال گذشته، جلسات هم‌اندیشی و تعامل با مدیران عامل برخی بانک‌ها با هدف شناسایی و تببین ساز‌و‌کارهای مرتبط با سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های کارآفرینان جوان از سوی این انجمن برگزار شد و امیدواریم با ثبت رسمی انجمن جوانان کارآفرین استان تهران، نتایج این مذاکرات عملیاتی شود.

محمدی تات در عین حال به ملاقات نمایندگان این انجمن با وزیر اقتصاد خبر داد که به گفته وی، در این جلسه پیرامون وضعیت کسب‌و‌کارهای نوین و حمایت‌های مورد نیاز بنگاه‌های این بخش بحث و تبادل‌نظر شد. وی همچنین با اشاره به نشست سال گذشته اعضای هیات مدیره و نمایندگان انجمن جوانان کارآفرین استان تهران با علی آقامحمدی رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، گفت: در این نشست، موافقت این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برای کسب سه کرسی انجمن در کارگروه تدوین سند چشم‌انداز کشور حاصل شد.

محمدی تات سپس، با اشاره به ورود انجمن جوانان کارآفرین استان تهران به سال دوم فعالیت خود، خاطرنشان کرد که هیات مدیره این انجمن با جدیت و تلاش بیشتر در مسیر ارتقای سطح کیفی کسب‌و‌کار جوانان و اثرگذاری این قشر از کارآفرینان کشور در تصمیم‌سازی‌ها و مطالبه‌گری‌ها، گام برخواهد داشت.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر