پس از سرمایه گذاری 230 میلیون دلاری

استارت آپ فرانسوی میرو به جمع تک شاخ ها پیوست

تاريخ 1398/03/29 ساعت 14:26

دولت امانوئل مکرون برای غلبه بر مشکلات اقتصادی تلاش می کند فرانسه را به کشوری ایده آل برای استارت آپ ها و صاحبان ایده تبدیل کند.

استارت آپ فرانسوی میرو که ابزارهای اصلاح و تولید آنلاین عکس را در اختیار کاربران می گذارد با رشد سرمایه 230 میلیون دلاری یا 183 میلیون یورویی به جمع استارت آپ های تک شاخ فرانسه پیوست. رییس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون پیشتر ابراز امیدواری کرده بود که رشد استارت اپ ها و شرکت های فناوری محور به رشد کل اقتصاد این کشور کمک کند.

پیش از میرو سرمایه استارت آپ داکتولیب در فرانسه به میزان 150 میلیون یورو افزایش یافته بود و میرا دومین استارت آپ فرانسوی است که طی سال جاری میلادی سرمایه بیشتری جذب می کند. به گزارش رویترز از پاریس، افزایش سرمایه میرو توسط شرکت سرمایه گذاری یوروزئو که در پرداخت سرمایه به این استارت اپ مشارکت کرده اعلام شده است. این شرکت 56 میلیون دلار در میرو سرمایه گذاری کرده که ارزش این استارت آپ را به بیش از یک میلیارد دلار رسانده است. جزییات بیشتر از دیگر سرمایه گذاران در این استارت آپ منتشر نشده است.

میرو سه سال پیش در پاریس راه اندازی شد. این شرکت امیدوار است تا پایان سال جاری میلادی تعداد کارکنانش را به 1200 نفر برساند.

دولت امانوئل مکرون برای غلبه بر مشکلات اقتصادی تلاش می کند فرانسه را به کشوری ایده آل برای استارت آپ ها و صاحبان ایده تبدیل کند. در ماه های گذشته بیزنس اینسایدر در گزارشی اعلام کرد که دولت مکرون مقررات مهاجرتی را برای جذب هر چه بیشتر صاحبان ایده و فعالان استارت آپی تغییر می دهد. براساس قوانین دولت فرانسه، اقامت سرمایه گذاران برای کار و زندگی در این کشور با روادید چهارساله و امکان تمدید ممکن است. برای کارآفرینانی  که می خواهند یک کسب و کار را در پاریس آغاز کنند، یک برنامه شتاب دهی 6 ماهه برای شرکت های تازه تاسیس در نظر گرفته شده است. ویزای این برنامه تا 6 ماه بیشتر هم قابل تمدید است. بنیانگذارانی که موفق به دریافت این ویزا شوند مبلغی معادل 12500 تا 25000 یورو به به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد. فضای دفتری رایگان از دیگر مزایای این برنامه مهاجرتی در کشور فرانسه است. هر سال 50 استارتاپ از طریق این برنامه برای کار با انکوباتورها در فرانسه انتخاب  می شوند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر