وقتی خطوط هواپیمایی ترکی از خطوط هواپیمایی اتحاد و قطر پیشی می‌گیرد

پرواز رویاهای بزرگ

تاريخ 1398/03/22 ساعت 12:24

همسایه دیرین ایران اخیراً چالش جدیدی برای کشورهای عربیِ حوزه خلیج فارس ایجاد کرده‌است. خطوط هواپیمایی ترکیه پیشرفت کرده و در نتیجه موفق شده خطوط هواپیمایی اتحاد و قطر را به چالش بکشد. آیا ترکیه روی دست عرب‌ها بلند خواهد شد؟

اکونومیست

پروژه‌های بزرگ فرودگاهی این روزها بسیار پول‌ساز شده‌اند. چین در‌حال ساخت فرودگاه بین‌المللی داکسینگ ‌بیجینگ در نزدیکی پایتخت به‌عنوان یک قطب ‌فرودگاهی با ظرفیت سالانه 100‌متر برای هر مسافر است. در دوبی نیز دولت ساخت‌و‌ساز یک فرودگاه بزرگ و جدید را برای رسیدن به ظرفیت 130میلیون پرواز سالیانه آغاز کرده‌است. ابوظبی و قطر نیز پروژه‌هایی برای ساخت ترمینال‌های جدید دارند. با این‌حال هیچ‌کدام از فرودگاه‌های جدید استانبول، پروازی برای مرزهای اروپای ‌شرقی ترکیه نداشته‌اند. این پرواز در ششم آوریل، به‌طور کامل عملیاتی شد و هدف آن از پرواز بر‌فراز آسمان رقبای موفق در حوزه خلیج‌فارس، علاوه‌بر تحت‌تاثیر قرار‌دادن مشاهده‌کنند‌گان، کمک به برافراشتن پرچم کشور ترکیه بود.

تمام این تلاش‌ها به عنوان یک تحول ‌عظیم، توسط رئیس‌جمهور سلطان‌مانند ترکیه، رجب طیب اردوغان پایه‌ریزی شده‌است.

همه چیز در‌مورد این فرودگاه، کلان است. ترکیه که تا‌‌ حد ‌زیادی بزرگ‌ترین کاربر فرودگاه جدید است، مجبور به حمل بیش از 10هزار ‌قطعه تاسیساتی با وزن بیش از 47هزار ‌تن در مسافتی به‌طول 40‌کیلومتر از خانه قدیمی خود در فرودگاه آتاتورک شد. در کمتر ‌از پنج‌ سال، یک دره جنگلی در منهتن به تاسیساتی با ظرفیت کافی برای 3هزار پرواز در روز، که برابر با 90‌میلیون پرواز در‌سال است، تبدیل می‌شود. این می‌تواند بزرگ‌ترین فرودگاه بر‌اساس تعداد مسافران بین‌المللی باشد. اگر برای هر‌نفر برنامه‌ریزی شود، تا سال 2028، فرودگاه دارای شش باند و ظرفیت 200 متر در سال برای هر ‌مسافر خواهد بود.

در شرایطی‌که اقتصاد‌ ترکیه رو‌به‌زوال و تورم بیش از 20‌درصد است، برچسب هزینه 11‌میلیارد دلاری برای احداث فرودگاه بسیار چشم‌گیر است. تاخیر و افزایش هزینه‌ها موجب یک تاخیر شش ماهه در پروژه شده‌است و همین امر باعث تعجیل در ادامه روند ساخت فرودگاه شده‌است.

مدیران شرکت‌های هواپیمایی خارجی، این فرودگاه را بیش از یک پروژه می‌بینند. مارک مارتین، مشاور یک شرکت هواپیمایی مستقر در دوبی آن را در مقایسه با کسب‌و‌کارهای موجود در خلیج‌فارس بسیار قوی‌تر می‌داند. برخلاف رقبای حاضر در خلیج‌فارس، ترکیه با نرخ باثبات سالیانه 30‌درصد در‌حال رشد است. با انتقال به فرودگاه جدید به‌نظر می‌رسد پایان یافتن عمر هواپیما‌هایی که در فرودگاه آتاتورک به‌سرعت پیش می‌رفت محدود شده و دیگر ادامه نخواهد یافت.

در طول دهه گذشته، سه شرکت هواپیمایی امارات دوبی، اتحاد