مدیر اجرایی هوآوی اعلام کرد:

شرکت ما توسط دولت چین کنترل نمی شود

تاريخ 1398/02/24 ساعت 13:28

ایالات متحده آمریکا هوآوی را به عنوان یک تهدید بالقوه برای امنیت ملی کشورها معرفی کرده است.

معاون رییس شرکت هوآوی در اروپای غربی می گوید هوآوی یک شرکت خصوصی است که توسط دولت چین کنترل نمی  شود. تیم واتکینز، هر نوع انتقال اطلاعات به پکن را رد کرده و اعلام کرده چنین در خواستی مطرح نشده است.

به گزارش رویترز ایالات متحده امریکا متحدانش را از استفاده از تجهیزات تکنولوژیکی هوآوی به ویژه تجهیزات مخابراتی 5G منع کره است. دولت ترامپ نگران است این تجهیزات برای جاسوسی به نفع چین عمل کند. این اتهام از سوی شرکت هوآوی رد شده است.

تیم واتکینز، معاون رییس جمهور شرکت هوآوی به رسانه های غربی گفت:«  هیچ اجباری برای همکاری هوآوی با دولت چین به شکلی که دولت آمریکا به آن اشاره کرده وچود ندارد».

به گفته واتکینز هیچ بندی از قوانین چین دریافت اطلاعات بیشتر از مشتری را ملزم نکره است تا شرکت بخواهد این اطلاعات را به جایی تحویل دهد یا فکر کنیم که حساسیتی وجود دارد. واتکینز هم چنین اضافه کرد که که کدهای استفاده شده در محصولات هواوی امن و مطمئن است.

شرکت هوآوی به یکی از بسترهای تنش بین چین و ایالات متحده آمریکا پس از روی کار آمدن دولت ترامپ تبدیل شده است. پس از دستگیری منگ وانژو، دختر موسس این شرکت در کانادا به بهانه نقض تحریم های آمریکا علیه ایران و فروش تجهیزات مخابراتی به شرکت های ایرانی، اتهام جاسوسی از طریق تجهیزات ارتباطات از راه دور هوآوی به چالش این دو کشور تبدیل شده است.

ایالات متحده آمریکا هوآوی را به عنوان یک تهدید بالقوه برای امنیت ملی کشورها معرفی کرده است. وزیر امور خارجه این کشور، مایک پمپئو هشدار داده که همکاری کشورهای استفاده کننده از تجهیزات هوآوی با واشنگتن سخت تر خواهد شد با این حال بعضی متحدان آمریکا در جهان هنوز موضع قاطی نسبت به هوآوی اتخاذ نکرده اند. آلمان و انگلیس اعلام کردند که حضور هوآوی در شبکه های 5G را بررسی می کنند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر