سفرهای کهکشانی به صنعت توریسم دنیا اضافه می‌شود

استارت آپ از نوع گردشگری فضایی

تاريخ 1398/02/23 ساعت 09:43

برانسون و جف بزوس سال‌هاست روی گردشگری فضایی کار می‌کنند و انتظار رقابت مستقیم این دو استارت آپ با هم وجود دارد. بزوس گفته است که Blue Origin، استارت آپ گردشگری فضایی او تا پایان سال اولین نفر را به فضا می‌فرستد.

ریچارد برانسون در دنیای سرمایه‌گذاران، فرد معروفی است که گفته می‌شود دچار اختلال بیش‌فعالی هم است. به همین دلیل هم بیشتر مواقع، عکس‌هایی که از برانسون منتشر می‌شود، بیشتر از اینکه با کت‌شلوار و رسمی باشد، در حال انجام ورزش‌های مختلف است. او حالا استارت آپی راه‌اندازی کرده که قرار است مرکز گردشگری فضایی شود. اسم استارت آپ او، Virgin Galactic است.

Virgin Galactic پیش از اولین پرواز خود به نیومکزیکو نقل‌مکان می‌کند. بعد از انجام دو مأموریت آزمایشی موفقیت‌آمیز، این شرکت روز جمعه اعلام کرد که این تابستان، این فضاپیما و 100 خدمه‌اش به ساختمانی به نام Spaceport America نقل‌مکان خواهند کرد. این گروه به 50 کارمند دیگری که آنجا مشغول کارند خواهند پیوست.

برانسون به سی‌ان‌ان گفت: چند ماه طول کشید تا Galactic به همراه خلبان و اعضای خدمه دو یا سه آزمایش انجام دهند. این فضاپیما در حال حاضر آماده پرواز و ارائه خدمات به مشتریان است.

صدها نفر در حال آماده شدن برای یک سفر کوتاه با سرعت‌بالا بر روی هواپیمای فضایی Virgin Galactic هستند. آن‌ها موافقت کرده‌اند که 200 هزار تا 250 هزار دلار برای هر صندلی بپردازند. برانسون قصد دارد اولین عضو غیر خدمه‌ای پرواز این هواپیما باشد.

برانسون می‌گوید: امیدوارم طی چند ماه آینده رویای من برای رفتن به فضا تحقق پیدا کند و دیگران هم به‌زودی به این آرزو برسند.

Spaceport America حدود یک دهه پیش توسط مقامات در نیومکزیکو ساخته شد و بیشتر با مالیات محلی‌ها اداره می‌شد. این استارت آپ برانسون، 15 سال است که مورد آزمایش و بررسی قرار دارد و در کویر ماجو کالیفرنیا مورد آزمایش قرارگرفته است. فرایند کار این استارت آپ خیلی به درازا کشید که آن هم به دلیل تصادف منجر به مرگ خلبان کمپانی در سال 2014 بود.

البته استارت آپ برانسون منتقدانی هم دارد. آن‌ها معتقدند این پروژه ناقص تثبیت اقتصاد دولت و پروازهای فضایی تجاری است.

این مرکز می‌گوید که آماده است تا وعده خود برای ساختن گردشگری فضایی در نیومکزیکو را عملی کند و یک مزیت بزرگ برای اقتصاد محلی را عرضه کند.

برانسون می‌گوید: در این استارت آپ تنها درباره فرستادن آدم‌ها به فضا صحبت نمی‌کنیم، ما درباره جمع‌کردن خانواده و دوستان در کنار هم‌صحبت می‌کنیم.

در مرکز او، امکان آموزش پرواز در داخل فضاپیما وجود دارد. همچنین مکان‌هایی برای سرو غذا برای خانواده‌ها، بالون‌های هوای گرم، ماهیگیری و دوچرخه‌سواری کوهستانی و ... هم در اینجا وجود دارد.

برانسون و جف بزوس سال‌هاست روی گردشگری فضایی کار می‌کنند و انتظار رقابت مستقیم این دو استارت آپ با هم وجود دارد. بزوس گفته است که Blue Origin، استارت آپ گردشگری فضایی او تا پایان سال اولین نفر را به فضا می‌فرستد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر