چالش اوبر

نارضایتی رانندگان از دستمزدها و امنیت شغلی

تاريخ 1398/02/18 ساعت 13:27

اعتصاب رانندگان اوبر در ایالات متحده آمریکا می تواند به بزرگترین اعتصاب رانندگان در تاریخ ایالات متحده آمریکا تبدیل شود. تعداد رانندگان اوبر در سال گذشته به 3.9 میلیون راننده رسیده است.

 رانندگان تاکسی یاب های اوبر و لیفت در بیش از 10 شهر بزرگ در جهان اعتصاب می کنند. این اعتصاب در شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا انجام می شود و ممکن است انگلستان، استرالیا و آمریکای جنوبی را هم درگیر کند. هدف رانندگان از این اعتصاب  رساندن این پیام به اوبر و رقبایش است:« درآمد پایدار، امنیت شغلی و نرخ مشخص برای کرایه ها می خواهیم».

به گزارش سی ان ان، رانندگان اوبر و لیفت در سن دیه گو و لس آنجلس 24 ساعت کار را متوقف می کنند. در آتلانتا، تاکسی یاب های اینترنتی 12 ساعت بدون راننده خواهند بود و در نیویورک از ساعت 7 تا 9 صبح یعنی شلوغ ترین ساعات رفت و آمد، کار تعطیل می شود.

اوبر و لیفت هرچند براساس فعالیت رانندگان شکل گرفتند اما به آن ها به مثابه پیمانکاران مستقل نگاه می کنند. این درحالی است که رانندگان می خواهند دست کم از حداقل حقوق بهره مند شوند. اعتصاب و اعتراض رانندگان اوبر و لیفت می تواند بر رقابت این دو شرکت هم اثر بگذارد. چراکه تعداد بیشتر رانندگان نقطه قوت این شرکت ها در زمین بازی است. همین رقابت باعث شده این دو شرکت برای تعیین کرایه از فرمول های پیچیده استفاده کنند که در نهایت می تواند به نارضایتی رانندگان بینجامد.

. اوبر می داند که برای راضی نگه داشتن مشتریان و انتقال سریع مسافران باید بر توانایی جذب و حفظ رانندگان تکیه کند. یک نکته قابل تامل اینکه ممکن است تنش در رابطه اوبر با رانندگان بر تقاضای سرمایه گذاری در این شرکت اثر بگذارد هرچند بعضی مسئولان شرکت می گویند سرمایه گذاران از آنچه بین اوبر و رانندگان در جریان است آگاهی دارند.

اعتصاب رانندگان اوبر در ایالات متحده آمریکا می تواند به بزرگترین اعتصاب رانندگان در تاریخ ایالات متحده آمریکا تبدیل شود. تعداد رانندگان اوبر در سال گذشته به 3.9 میلیون راننده رسیده است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر