چهار جوان ایرانی راه اندازی یک استارت آپ را از آمریکا کلید زدند

استادکاران آچار به دست در وب

تاريخ 1398/02/14 ساعت 10:44

بنيانگذاران استاد كار و در راس آن ها اخلاقپور از حدود يك سال و نيم پيش کار نرم‌افزاری را شروع کردند و حالا نزديك به يك سال است كه استادکار را راه‌اندازی كرده اند.

داستان استارت آپ «استاد کار» نه در ایران که در آن سوی آب ها و در ینگه دنیا یعنی آمریکا کلید خورد در دیدارهایی در دانشگاه استنفورد ولی در نهایت در ایران اجرایی شد؛ در واقع 4 بنیانگذارش از آمریکا با هم قرار گذاشتند که به ایران بیایند و این استارت آپ را راه اندازی کنند. کارآفرینان دانش آموخته آمریکا که ترجیح دادند به جای کار در دره سیلکون ولی که دنیایی از هیجان ولی بی رحم در رقابت است در بازار جوان و پر ماجرای کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپی در کشورخودشان شانسشان را امتحان کنند و البته تلاش خستگی ناپذیرشان باعث شده که تا اینجای کار موفق باشند و علاوه بر خود برای تعداد زیادی از جوانان همسن و سال خودشان و حتی استاد کاران فنی کار کشته هم کار دست و پا کنند. محسن حاتمی، حسین اخلاق‌پور، امیرحسین آل‌یاسین و امین صادقی به قول استارت آپی ها هم‌بنیانگذاران ‏استادکار هستند. اپلي كيشن و سايت ارائه دهنده خدمات مختلف در منزل و محل كار از تميز كردن محيط تا تعمييرات و...

ایده استاد کار اصلا چگونه به ذهن بنیانگذارانش رسید؟ جرقه این ایده از یک تلفن ساده به آمریکا از سوی مادر حسین اخلاقپور و داستان های بعد از آن به ذهن بنیانگذاران استادکار خورد؛ مادر حسین که در ایران به تنهایی زندگی می کرد از فرزندش خواست که برای تعمییرات در خانه یک فردی را پیدا کند و در این بین سختی پیدا کردن این فرد از آمریکا و نگرانی حسین اخلاقپور نسبت به انجام تعمییرات در نهایت او و دوستانش را به ایده راه اندازی استارت آپ استادکار و ارائه انواع خدمات در خانه به صورت سفارش آنلاین رساند.

بنيانگذاران استاد كار و در راس آن ها اخلاقپور از حدود يك سال و نيم پيش کار نرم‌افزاری را شروع کردند و حالا نزديك به يك سال است كه استادکار را راه‌اندازی كرده اند. در استادکار روال کار به اینگونه است که درخواست هاي مختلف به‌طور کامل از سوي درخواست كنندگان و اپراتورهاي سايت توصیف می‌شود و استادکاران ‏مرتبط با خدماتی که تعریف شده‌اند، در بازار شناسایی می‌شوند. فرایند گزینش استادکاران بدین‌گونه است که ‏براساس کیفیت کار، مجوز کار، گواهی سوءپیشینه و سایر فاکتورهای مهم فیلتر و جذب می‌شوند. پس از آنکه ‏استادکاران برای خدمت مشخصی پذیرفته شدند، می‌توانند سفارش بگیرند و کار خود را شروع کنند. در حال ‏حاضر خدماتی چون خدمات خانگی (نظافت، سرویس کولر و…)، خدمات ساختمانی (نقاشی، کاغذ دیواری ‏و…)، خدمات برقی، خدمات آموزش، خدمات آنلاین و دیجیتال، تاسیسات (لوله‌کشی و غیره)، خدمات خودرو، ‏خدمات کامپیوتری و… در استادکار ارائه می‌شود. در حال حاضر ۶۰ خدمت به کاربران ارائه داده می‌شود ‏که قرار است این تعداد به ۱۵۰ خدمت برسد‎. ‎

به گفته حسین اخلاق‌پور تيم چهار نفره ابتدايي آن ها الان به حدود 50 نفر رسيده است و در حال حاضر حدود ۱۰۰۰ متخصص با استارت آپ استادکار همكاري می‌کنند و هدفگذاري آن ها اين است كه با افزايش سفارش ها تعداد استادكارنشان به ۱۰هزار نفر برسد.  


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر