یک ایده استارت آپی

کمک به ترخیص زودتر نوزاد نارس از بیمارستان

تاريخ 1398/02/11 ساعت 13:05

کیلو مدیکال استارت آپی که به نوزادان نارس برای زودتر مرخص شدن از بیمارستان کمک می کند.

 روز سه شنبه یک استارت آپ که توسط چهار دانشجوی دانشگاه ویرجینیای آمریکا برای ترخیص سریع تر نوزادان نارس از بیمارستان شکل گرفته، جایزه اول رویداد SCORECard را از آن خود کرد.

پنج شرکت استارت آپی در این رقابت شرکت می کردند و جایزه استارت آپ برنده هم پنج هزار دلار بود.

استارت آپ برنده یکی از پروژه های دانشجویان مهندسی بود که ابزاری با اسم برایس سالیت را ایجاد کرد. این ابزار طوری طراحی شده که در انکوباتورهای جداسازی شده در واحدهای مراقبت نوزادان حساسیت نور را تنظیم می کند.

جاشنا سیلام یکی از دانشجویان کیلو مدیکال در این باره گفت:«میزان نوری که نوزادان نارس دریافت می کنند در بهبود و ترخیص سریع تر آن ها از بیمارستان موثر است».

به گفته سیلام کاهش مدت زمان نگهداری از نوزادان نارس در بیمارستان ها برای اقتصاد واحدهای درمانی هم اهمیت دارد. به گفته سیلام کاهش مدت زمان نگهداری از نوزادان در بیمارستان ها هزینه بیمارستان ها، شرکت های بیمه ای و خانواده ها را به اندازه قابل توجهی کاهش می دهد اما مهم تر از این سپری کردن زمان کردن در بخش مراقبت های ویژه نوزادان و ترخیص هرچه سریع تر نوزاد به خانواده برای نزدیکی او به مادر است.

کیلو مدیکال اکنون یک استارت آپ دانشجویی است که هنوز تجاری نشده است. این استارت آپ توسط دانشجویان سلامت عمومی دانشگاه ویرجینیا ایجاد شده و روز سه شنبه در شهر ریچموند پس از داوری از بین پنج شرکت استارت آپی دیگر برگزیده شده است.  نوزادان نارس به طور معمول کمتر از یک هفته در بیمارستان ها نگه داری می شوند. کاهش این مدت زمان با تنظیم نوری که نوزاد دریافت می کند، علاوه بر اثرات اقتصادی به افزایش ایمنی روانی مادر و نوزاد می انجامد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر