هوآوی با اجرای 40 قرارداد اینترنت 5G موافقت کرد

آینده روشن با وجود نگرانی های امنیتی

تاريخ 1398/01/28 ساعت 13:55

رویکرد امنیتی کشورها نسبت به برندهای مخابراتی تاثیر عمده ای بر کسب وکار آن ها به ویژه شرکت هوآوی نخواهد داشت. هرچند در یک بازه زمانی درآمد هوآوی به دلیل این چالش ها کاهش پیدا کرد اما درآمد کلی از فروش تلفن های هوشمند این شرکت رشد کرده است. با افزایش تقاضا برای تجهیزات اینترنت 5G در آمد هوآوی در آینده با اطمینان بیشتر رشد خواهد کرد.

هوآوی با اجرای 40 قرارداد اینترنت 5G موافقت کرده است. غول مخابرات چین باید این 40 قرارداد را تا پایان ماه مارس به سرانجام برساند و اکنون حمل و نصب  بیش از 45 هزار ایستگاه اینترنت 5G را در دستور کار قرار داده است. مدیر اجرایی هوآوی در یک سخنرانی اعلام کرده که هوآوی تا پایان سال 2025، به 2.8 میلیون کاربر 5G خدمات می دهد. به گفته مدیر اجرایی هوآوی این اولین بار است که توسعه شبکه اینترنت با توسعه تلفن های همراه هوشمند همراه شده است. هوآوی از بازیگران اصلی در این دو بازار است که رقابت تنگاتنگی در بخش زیرساخت ها با نوکیا و اریکسون و در بخش تلفن هوشمند با سامسونگ و اپل دارد.

پیشرفت هوآوی در بازار مخابرات و تلفن همراه با حاشیه سازی های آمریکا کمی کند شده است. آمریکا پیشتر استفاده از کیت های این شرکت در تجهیزات شبکه را به دلیل نگرانی های امنیتی ممنوع کرده بود. هوآوی مدت هاست که از سوی آمریکا به جاسوسی و نقض امنیت ملی کشورها متهم می شود.  این شرکت بارها این اتهامات را رد کرده است  اما واشنگتن و متحدانش هم چنان بر مواضع قبلی اصرار دارند.

اعضای اتحادیه اروپا تلاش می کنند برای حفظ امنیت ملی شان به جای ممنوعیت استفاده از محصولات مخابراتی یک برند خاص، اطلاعات امنیت سایبری را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. آلمان در این بین علاوه بر درک ضرورت های امنیتی به تنوع عرضه کنندگان این محصولات علاقه مند است و تصمیم دارد سخت گیری های امنیتی را نه تنها برای هوآوی بلکه برای تمام برندهای مخابراتی تشدید کند. از سوی دیگر به نظر می رسد انگلستان  هم روشی مشابه آلمان را در پیش بگیرد.

رویکرد امنیتی کشورها نسبت به برندهای مخابراتی تاثیر عمده ای بر کسب وکار آن ها به ویژه شرکت هوآوی نخواهد داشت. هرچند در یک بازه زمانی درآمد هوآوی به دلیل این چالش ها کاهش پیدا کرد اما درآمد کلی از فروش تلفن های هوشمند این شرکت رشد کرده است. با افزایش تقاضا برای تجهیزات اینترنت 5G  در آمد هوآوی در آینده با اطمینان بیشتر رشد خواهد کرد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر