با دستور رییس‌جمهور، هیات ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها شروع به کار کرد

حضور عضو هیات رئیسه اتاق تهران در هیات ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها

تاريخ 1398/01/28 ساعت 13:22

سیده فاطمه مقیمی با حکم رئیس‌جمهور به عضویت هیات ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها درآمد.

 با حکم رییس‌جمهور، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به عضویت هیات ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، به دنبال دستور رییس‌جمهور مبنی بر تشکیل هیات ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها، طی حکمی از سوی وی رییس این هیات ویژه و اعضای آن تعیین شدند و از بخش خصوصی، سیده فاطمه مقیمی، عضو هیات رئیسه اتاق تهران، به عضویت این هیات انتخاب شد.

بر اساس این حکم، ریاست هیات ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها به محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، واگذار شده است و دیگر اعضای این هیات را نیز شخصیت‌های دانشگاهی و علمی مستقل و خبره در تخصص‌های مرتبط تشکیل می‌دهند و از بخش‌خصوصی نیز سیده فاطمه مقیمی به عضویت این هیات ویژه درآمده است. هم‌چنین اقتصاددانان نام‌آشنایی برای بخش خصوصی چون علینقی مشایخی و سیدفرشاد فاطمی در این هیات حضور دارند.

براساس دستور رییس جمهور، هیات ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها موظف است با استفاده از ظرفیت‌های استادان دانشگاه، پژوهشگران، متخصصان و صاحب‌نظران کشور و نیز تجارب جهانی در بررسی سیلاب، گزارش ملی سیلاب‌ اخیر در کشور را ظرف مدت شش ماه آینده تدوین و ارائه کند.

حسن روحانی در پیام خود تاکید کرده است که «مردم حق دارند پاسخ‌های علمی، معتبر و دقیق درباره ابعاد مختلف این سیلاب‌ها، میزان آمادگی کشور در مقابل سیلاب، شیوه مدیریت بحران، برآورد خسارات و شیوه جبران خسارات و اصلاحات ضروری برای افزایش آمادگی ملی در برابر سیلاب را دریافت کنند.»

بنا به دستور رئیس‌جمهور این گزارش باید شامل چهار محور «علل و عوامل مرتبط با آمادگی و مدیریت سیلاب در حوزه‌های هواشناسی و اقلیم‌شناختی، محیط‌زیستی، زیرساختی، مدیریت منابع آب و سازه‌های آبی»، «وضعیت مدیریت بحران، امداد و نجات، و ارتباطات بحران پس از وقوع سیلاب»، «ابعاد اقتصادی، حقوقی، اجتماعی، فرهنگی، ارتباطی، و مدیریت ریسک و بیمه سیلاب و «اصلاحات ساختاری و قانونی برای افزایش تاب‌آوری و توان ملی در مدیریت سیلاب» باشد.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر