پیش بینی های جدید از افزایش قیمت نفت در سال 2019

تولید نفت امریکا کاهش پیدا کرد

تاريخ 1397/12/22 ساعت 11:39

انتظار می رود در سال 2020 تولید نفت امریکا به 13.03 میلیون بشکه در روز برسد که 170 هزار بشکه کمتراز تخمین ماه گذشته است.

 برای اولین بار در شش ماه گذشته، امریکا در پیش بینی هایش از کاهش تولید نفت خبر داده است. گزارش های بین المللی این کاهش تولید را پوشش داده اند.

بلومبرگ در گزارشی نوشت: امریکا حفاری هایی کوچک تر از شیل و خلیج مکزیک در خاک امریکا به دست آورده است. در حالی که انتظار می رفت سطوح دیگری از تولید امریکا ثبت شود، اما اداره اطلاعات انرژی امریکا پیش بینی سال 2019 خود را کاهش داده است. طبق این پیش بینی میزان تولید 12.3 میلیون بشکه در روز خواهد بود که 110 هزار بشکه کمتر از پیش بینی های قبلی است.

به این ترتیب انتظار می رود در سال 2020 تولید نفت امریکا به 13.03 میلیون بشکه در روز برسد که 170 هزار بشکه کمتراز تخمین ماه گذشته است.

به گفته کارشناسان، واقعیت این است که بسیاری از این شرکت های نفتی دیگر پول ندارند و زمان زیادی را صرف نگهداری این میزان سطوح تولید کرده اند.

تعداد دکل های نفتی امریکا رو به کاهش گذاشته که کمترین میزان در ده ماه گذشته بوده است. این آمار نشان می دهد که میزان تولید رو به کاهش رفته است. انتظار ها این بود که بیشترین رشد تا سال 2020 در حوضه پرمین غرب تگزاس و نیومکزیکو اتفاق افتد.

سی ان بی سی هم در گزارشی درباره وضعیت بازار نفت نوشت: قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش پیدا کرد. این در حالی است که اوپک، تولید را کاهش داده و تحریم های امریکا علیه ایران و ونزوئلا روی بازار تاثیر گذاشته است.

در ونزوئلا، بیشترین میزان خاموشی اتفاق افتاده است و بیشتر مردم این کشور آمریکای جنوبی شش روز است بدون برق به سر می برند. بیمارستان ها تلاش می کنند تجهیزات را به کار بیندازند، موادغذایی در اثر گرما و بدون برق فاسد شده اند. میزان تولید نفت هم با این وضعیت به مشکل برخورد کرده است.

به گفته کارشناسان قطعی برق احتمالا باعث کاهش روزانه 700 هزار بشکه ای در تولید نفت این کشور خواهد شد.

به این ترتیب تحلیلگران پیش بینی کرده اند که در سال جاری شاهد روند صعودی اما تدریجی قیمت نفت خواهیم بود. تا جایی که احتمالا تا پایان سال قیمت نفت برنت به 70 دلار در هر بشکه برسد.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر