«اطلاعیه شماره دو هیات نظارت بر انتخابات اتاق تهران»

نهمین دوره انتخابات اتاق تهران به صورت الکترونیکی برگزار می شود

تاريخ 1397/12/08 ساعت 16:37

بر اساس دومین اطلاعیه هیات نظارت بر انتخابات اتاق تهران تمام فرآیند انتخابات از رأی‌دهی تا شمارش آرا الکترونیکی است.

 

هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی تهران که در اطلاعیه نخست خود، مکان و زمان انتخابات را مجددا اعلام کرده بود در اطلاعیه دوم خود و به منظور شفاف‌سازی روند برگزاری انتخابات، برطرف کردن هرگونه ابهام و پاسخ به پرسش‌های اعضای محترم، شییوه رأی‌دهی در انتخابات الکترونیک را تشریح کرده است.

انتخابات اتاق تهران برابر آنچه در اطلاعیه شماره یک آمده بود روز 11 اسفند ماه در محل هتل لاله تهران برگزار می‌شود. در اطلاعیه شماره دو هیات نظارت آمده است:

فرآیند رأی‌دهی در نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران از 8 صبح روز شنبه 11 اسفندماه 97 آغاز می‌شود. رأی‌دهندگان محترم باید برای ورود به سالن رأی‌گیری کارت بازرگانی یا عضویت خود را ارائه دهند.

پس از آن در محل تعیین شده با تحویل کارت بازرگانی یا عضویت و ارائه کارت ملی برای احراز هویت و استعلام اعتبار کارت و مشخص شدن واجدشرایط بودن آن، یک کارت الکترونیکی مخصوص برای رأی‌دهی به شخص داده و به سمت زون‌های رأی‌گیری هدایت می‌شود.

در هر یک از زون‌های رأی‌گیری، دستگاه‌های رأی‌دهی مکانیزه تعبیه شده است. اگرچه بهتر است رأی‌دهندگان محترم، از قبل انتخاب‌های خود را مشخص و روی کاغذ یادداشت کرده باشند اما روی تمامی میزها در کنار دستگاه اخذ رأی نام نامزدها و کد انتخاباتی آنها درج شده است.

با قرار دادن کارت روی محل مشخص شده، دستگاه فعال شده و رأی‌دهنده می‌تواند به ترتیب با وارد کردن کدهای انتخاباتی به نامزدهای مورد نظر خود رأی بدهد. بعد از وارد کردن هر کد، نامزد روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. در صورت نیاز به اصلاح نیز رأی‌دهنده می‌تواند تا قبل از تایید نهایی، آرای خود را اصلاح کند و تغییر دهد.

بعد از پایان وارد کردن کدهای انتخاباتی تمامی نامزدهای موردنظر، شخص باید کلید تایید را فشار دهد. تا فهرست انتخاب شده به او نمایش داده شود. با تایید مجدد فرآیند انتخاب پایان یافته و علاوه بر ذخیره شدن در حافظه دستگاه، آرا روی کاغذ نیز چاپ شده و بعد از چند ثانیه نمایش کوتاه به رأی‌دهنده، به داخل صندوق تعبیه شده در زیر دستگاه انداخته می‌شود.

فرد رای‌دهنده، سپس کارت الکترونیکی خود را برداشته و با مراجعه به قسمت خروجی سالن رأی‌گیری و تحویل آن به متصدیان این بخش، کارت بازرگانی یا عضویت خود را تحویل گرفته و از سالن خارج می‌شود.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر