در نشست مدیران انجمن‌ها با معاونت کسب‌و‌کار اتاق تهران بررسی شد

هم‌افزایی تشکل‌ها و اتاق تهران برای حل چالش‌های تامین اجتماعی

تاريخ 1397/11/02 ساعت 14:20

معاونت کسب‌و‌کار اتاق بازرگانی،صنایع،معادن‌و‌کشاورزی تهران برای بررسی مشکلات و چالش‌های بنگاه‌های بخش خصوصی در مواجهه با سازمان تامین اجتماعی، نشست هم‌اندیشی با رؤسا و اعضای هیات مدیره تشکل‌ها و انجمن‌های عضو اتاق تهران را برگزار کرد.

معاونت کسب‌و‌کار اتاق بازرگانی،صنایع،معادن‌و‌کشاورزی تهران برای بررسی مشکلات و چالش‌های بنگاه‌های بخش خصوصی در مواجهه با سازمان تامین اجتماعی، نشست هم‌اندیشی با رؤسا و اعضای هیات مدیره تشکل‌ها و انجمن‌های عضو اتاق تهران را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این نشست که با حضور معاون کسب‌و‌کار اتاق تهران و مدیر امور تامین اجتماعی این اتاق برپا شد، فرصتی بود تا علاوه بر طرح مهم‌ترین موانع پیش‌روی فعالان اقتصادی در مواجهه با سازمان تامین اجتماعی، موازنه‌ای میان اتاق تهران و تشکل‌های اقتصادی برای رسیدگی به حل مسائل این بخش ایجاد شود.

در حال حاضر که بنگاه‌های بخش خصوصی با مشکلات ریز و درشت اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، با اعمال برخی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها از سوی سازمان تامین اجتماعی، توان فعالان اقتصادی روی به تحلیل فزاینده‌تری سوق یافته است. در همین رابطه و به منظور کاهش بار اعمال شده از جانب سازمان تامین اجتماعی بر کسب‌و‌کار بنگاه‌ها، معاونت کسب‌و‌کار اتاق تهران طی سال جاری علاوه بر تشکیل جلسات رو در رو با فعالان اقتصادی برای شناسایی جدی‌ترین مخاطراتی که از سوی این سازمان پیش روی شرکت‌ها و بنگاه‌های عضو اتاق تهران قرار گرفته، جلساتی را نیز با مدیران سازمان تامین اجتماعی برگزار و طی چندین نوبت نامه‌نگاری با این نهاد دولتی، راهکارهای پیشنهادی اتاق تهران برای رفع مشکلات و چالش‌ها را مطرح کرده است.

در ادامه سلسله نشست‌های بررسی موانع و مشکلات فعالان اقتصادی با سازمان تامین اجتماعی، ظهر سه‌شنبه هفته جاری، جلسه هم‌فکری با تشکل‌های اقتصادی از سوی معاونت کسب‌و‌کار اتاق تهران برگزار شد و طی آن، دو طرف رویکردهای هم‌افزایی برای رسیدگی به این مشکلات و دستیابی به راه‌حل‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

طی این نشست، معاون کسب‌و‌کار اتاق تهران با تاکید بر اینکه تعامل و همکاری مستمر تشکل‌های بخش‌خصوصی با اتاق تهران، مسیر کاهش مشکلات مرتبط با سازمان تامین اجتماعی را هموارتر می‎کند، گفت: صاحبان بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند مشکلات کسب‌و‌کار خود با سازمان تامین اجتماعی و عدول احتمالی این سازمان از مصوبات و قوانین لازم‌الاجرایی که هیات وزیران و ستاد اقتصاد مقاومتی تببین کرده است را از طریق سامانه CRM اتاق تهران، در میان گذاشته و این اتاق را در رسیدگی قوی تر به حل مشکلات این بخش را همراهی کنند.

هومن حاجی‌پور همچنین با اشاره به اینکه اتاق تهران طی دوره اخیر هیات نمایندگان اتاق تهران، با وسواس و دقت بیشتری، نمایندگان بخش خصوصی در هیات‌های بدوی و هیات‌های تجدیدنظر را انتخاب کرده است، افزود: در حال حاضر، تقویم کاری نمایندگان این بخش‌ها برای تمامی فعالان اقتصادی در دسترس است.

وی این توضیح را نیز داد که معاونت کسب‌وکار اتاق تهران گزارش عملکرد نمایندگان اتاق در هیات‌های تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی را به صورت مستمر احصا کرده و با حساسیت بالا، کارکرد هر یک از این نمایندگان در دفاع از بنگاه‌های بخش خصوصی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

معاون کسب‌و‌کار اتاق تهران، اجماع تشکل‌ها بر سر چالش برانگیزترین مخاطرات کسب وکار در حوزه تامین اجتماعی را ضروری عنوان کرد و در این رابطه، بر تعامل بیشتر انجمن‌ها و اتحادیه‌ها با اتاق تهران تاکید کرد.

در این نشست همچنین، نمایندگان تشکل‌های عضو اتاق برخی از جدی‌ترین مسائل و موانعی که بنگاه‌های اقتصادی در ارتباط با سازمان تامین اجتماعی، با آن مواجه هستند را تشریح کردند و مدیر امور تامین اجتماعی اتاق تهران نیز به پرسش‌های مطرح شده در این جلسه، پاسخ داد.

 

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر