انتشار کربن در ایالات متحده در سال 2018 به شدت افزایش یافته است

رونق نفت امریکا به تنهایی منجر به فاجعه آب و هوایی شود

تاريخ 1397/10/29 ساعت 10:44

گزارش Oil Change International می نویسد میادین نفت و گازی و معادن زغال سنگ امریکا در حال حاضر به اندازه ای کافی کربن تولید می کند تا جهان را فراتر از توافقنامه اهداف پاریس برساند.

 طی یکی دوسال اخیر امریکا مدام در پی افزایش تولید نفت بوده است. اتفاقی که گفته می شود برای آب و هوا و تغییرات آب و هوایی امری وحشتناک است و آینده خوبی نمی توان برای آن متصور بود. حالا سی ان ان گزارشی درباره افزایش رونق نفت امریکا و تاثیر آن روی آب و هوا منتشر کرده است.

سی ان ان می نویسد: در گزارشی جدید هشدار داده شده است که فشار آمریکا برای برتری نفتی و گازی می تواند منجر به فاجعه آب و هوایی شود.

این گزارش که توسط Oil Change International تهیه شده است، می گوید اگر امریکا همچنان برنامه های خود برای گسترش حفاری را پیش ببرد، ایالات متحده بزرگترین انفجار از انتشار کربن را با توسعه برنامه های نفتی و گاز خود رقم خواهد زد.

این گزارش می نویسد: دقیقا در زمانی که جهان در حال کاهش استفاده از کربن برای جلوگیری از فاجعه آب و هوایی است، ایالات متحده با سرعت بیشتر از هر کشوری دیگری به دنبال گسترش استخدام نفت و گاز است.

ایالات متحده سال گذشته به بزرگترین تولیدکننده نفت جهان تبدیل شد و از روسیه و عربستان هم جلو زد. خروجی نفت امریکا بیش از دو برابر دهه قبل رسیده که به لطف رونق نفت شیل رخ داده است.

آژانس بین المللی انرژی روز جمعه اعلام کرد که خروجی نفت امریکا بیش از دو میلیون بشکه در روز در سال 2018 افزایش یافت که بیشترین پرش تولید در این کشور را ثبت کرده است. این آژانس که روند بازار انرژی را نظارت می کند، اعلام کرده است که این رشد در سال جاری هم ادامه خواهد داشت.

این گزارش نشان می دهد که انتشار کربن در ایالات متحده پس از سه سال کاهش در سال 2018 به شدت افزایش یافته است. این رشد در ایالات متحده کاملا در تضاد با وعده کاهش پیمان تغییرات اقلیمی پاریس در سال 2015 بوده است.

این در حالی است که تقریبا 200 کشور موافقت کرده اند که تولید کربن را کاهش دهند و تا انتهای قرن میزان گرمایش زمین را دو درجه کم کنند. بستن معادن زغال سنگ و محدود کردن استفاده از سوخت های فسیلی از بخش های مهم این طرح بود. امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد تعطیلی کارخانه های زغال سنگ کشورش را تا سال 2023 پیش ببرد. انگلستان متعهد شده است که نیروگاه های زغال سنگ خود را تا سال 2025 به تدریج متوقف کند. انتظار می رود که آلمان جزییات برنامه های خود برای کاهش تولید زغال سنگ را در ماه آینده اعلام کند.

ایالات متحده هم تا زمانی که دونالد ترامپ برسر کار بیاید، از رهبران این روند بود. اما ترامپ سال 2017 اعلام کرد که از این توافق خارج می شود. او همچنین به دنبال افزایش تولید زغال سنگ و استخراج نفت است.

گزارش Oil Change International می نویسد میادین نفت و گازی و معادن زغال سنگ امریکا در حال حاضر به اندازه ای کافی کربن تولید می کند تا جهان را فراتر از توافقنامه اهداف پاریس برساند. طبق این گزارش متوقف کردن پروژه ها به تنهایی برای کاهش 2 درجه ای گرمای زمین کافی نیست. برای محدود کردن تغییرات آب و هوایی فاجعه بار، دولت ها باید کاهش صنعت سوخت های فسیلی را مدیریت کنند و این کار را باید برای چند دهه ادامه دهند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر