استارت آپ جابینجا به داد بیکاران می رسد

در جستجوی شغل

تاريخ 1397/10/08 ساعت 10:14

بنیانگذار جابینجا می گوید: تنها عاملی که موفقیت Wanelo رو تضمین کرد نه جذب سرمایه بود و نه خیل عظیم کاربران؛ بلکه تیمی از افراد حرفه‌ای بود که در کنار هم بافرهنگ خاص خودشان شروع به خلق معجزه کردند

 

پیدا کردن شغل و کار یکی از مهم‌ترین مشکلات و دغدغه‌های امروز جامعه ایران به‌خصوص در بخش مهمی از جوانان فارغ‌التحصیل است. طبق بررسی مرکز آمار ایران نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ١٢.٢ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، در تابستان ۹۷ بیکار بوده‌اند. روند تغییرات این نرخ حاکی از آن است که این شاخص نسبت به تابستان ١٣٩٦ به میزان ٠.٧ درصد افزایش داشته است و جمعیت بیکار کشور  با ٢٣٧ هزار نفر افزایش به ٣ میلیون و ٣٢٦ هزار نفر رسیده است. همچنین نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله حاکی از آن است که ٢٤.٩ درصد از فعالان این گروه سنی در تابستان ١٣٩٧ بیکار بوده‌اند. بررسی تغییرات فصلی نرخ بیکاری این افراد نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (تابستان١٣٩٦) ٠.٨ درصد افزایش‌یافته است.

با توجه به این آمارها می‌توان متوجه شد که در حال حاضر یکی از اولویت‌های اصلی دولت ایجاد فرصت‌های شغلی جدید است و دراین‌بین استارت آپ ها می‌توانند نقش مهمی را بازی کنند هم در ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و هم در راهنمایی بیکاران برای رسیدن به شغل مناسب. یکی از استارت آپ های موفق درزمینهٔ راهنمایی افراد برای پیدا کردن کار، جابینجا است، سایتی که به افراد با تخصص‌های مختلف کمک می‌کند تا رزومه مناسبی برای خود طراحی و شغلی پیدا کنند. شما با ورود به این سایت می‌توانید در بخش جستجو به دنبال شغل موردعلاقه خودتان بگردید و حتی شهری که تمایل دارید در آن مشغول به کار شوید را انتخاب کنید و بعد در صورت وجود گزینه‌های اشتغال شما می‌توانید رزومه خود را برای بررسی و انجام مراحل بعدی شغلی ارسال کنید و منتظر شرکت‌هایی که درخواست نیرو داشته‌اند، باشید. درواقع جابینجا پل ارتباطی بین کارفرمایان و کارجویان است. کارفرماها با ورود به این سایت درخواست‌های شغلی خود را مطرح می‌کنند و افرادی که به دنبال کار می‌گردند هم در سوی مقابل گزینه‌ها را بررسی می‌کنند. همچنین جابینجا به افراد این امکان را می‌دهد که اگر رزومه‌ای مناسب ندارند آن را تهیه کنند. علاوه بر این‌ها در این استارت آپ دسته‌بندی‌هایی برای انتخاب انواع مشاغل و شهرها در نظر گرفته‌شده است که جستجو را بسیار ساده می‌کند.

محمدرضا خانی یکی از بنیان‌گذاران این استارت آب درباره راه‌اندازی آن گفته است: با توجه به اینکه شغلم به شکلی بوده که استارت‌آپ‌های زیادی رو از نزدیک و از درون دیدم، به این مسئله پی بردم که چالش نیروی انسانی متخصص ازجمله چالش‌های جدی و بدون جوابی هست که کسب‌وکارهای نوپا درگیرش هستند. تحقیقات خیلی بیشتری لازم نبود تا متوجه به شم که این چالش مختص استارت‌آپ‌ها نیست، و حتی در کمپانی‌های بزرگ هم این معضل وجود دارد. به دنبال یک‌راه حل برای این مشکل، ایده‌ی Jobinja شکل گرفت. ایران سرزمین استعدادهاست ! در ایران نیروی کار متخصص و استعدادهای نیازمند رشد فراوان‌اند. ما تلاش می‌کنیم تا نیروی کار متخصص رو به بهترین و مناسب‌ترین شغل ممکن ارتباط بدهیم، و استعدادهای در جستجوی رشد رو با جهت‌دهی صحیح، به سمت تعالی در مسیر شغلی درست راهنمایی کنیم.» او همچنین گفته است:« به نظر من مهم‌ترین و حیاتی‌ترین عامل موفقیت یک استارت‌آپ، داشتن یک تیم قوی و متحد هست. خانم Deena Varshavskaya، موسس Wanelo دریکی از سخنرانی‌اش اشاره می‌کند که تنها عاملی که موفقیت Wanelo رو تضمین کرد نه جذب سرمایه بود و نه خیل عظیم کاربران؛ بلکه تیمی از افراد حرفه‌ای بود که در کنار هم بافرهنگ خاص خودشان شروع به خلق معجزه کردند!»


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر