بازدید رییس اتاق بازرگانی تهران از نمایشگاه حمل‌و‌نقل و صنایع وابسته

همفکری تشکل‌ها و فعالان بخش خصوصی صنعت حمل و نقل

تاريخ 1397/09/26 ساعت 15:58

مسعود خوانساری در دیدار با مدیران و فعالان صنعت حمل و نقل کشور، در مورد مشکلات و چالش‌های این صنعت و راه‌های رفع موانع با آنان به گفت‌وگو نشست.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران همزمان با 26 آذرماه روز ملی حمل‌و‌نقل، از سومین نمایشگاه حمل‌و‌نقل و صنایع وابسته بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، مسعود خوانساری در این بازدید با حضور در غرفه شرکت‌های ایرانی حاضر در این نمایشگاه، آخرین تولیدات و توانمندی بنگاه‌های فعال در صنعت حمل‌و‌نقل را مورد ارزیابی قرار داد.

در این بازدید که دبیرکل اتاق تهران و جمعی از مدیران اجرایی اتاق تهران، مسعود خوانساری را همراهی می‌کردند، فرصتی بود تا مدیران بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل پیرامون وضعیت این صنعت با رئیس پارلمان بخش خصوصی پایتخت به گفت‌و‌گو بنشینند.

در این نمایشگاه چند شرکت بزرگ تولیدکننده خودروهای حمل‌و‌نقل عمومی درون‌شهری و برون‌شهری ایرانی، آخرین تولیدات خود را که محصولاتی مشترک با کارخانه‌های مطرح اروپایی است، به نمایش گذاشته و به گفته مدیران بنگاه‌های تولیدی، این محصولات به زودی در  جاده‌های کشور به حرکت در خواهد آمد.

مسعود خوانساری در این نمایشگاه ضمن بازدید از تولیدات موجود از جمله اتوبوس گازسوز درون‌شهری و اتوبوس‌های برون‌شهری مجهز به تکنولوژی روز دنیا، با مدیران عامل شرکت‌های سازنده ایرانی این محصولات، پیرامون چالش‌ها و مشکلات صنایع این بخش به گفت‌و‌گو و رایزنی پرداخت و بر این نکته تاکید کرد که موانع پیش روی تولیدکنندگان و کارآفرینان صنعت حمل‌و‌نقل کشور می‌تواند در اتاق تهران مورد رصد و ارزیابی قرار گرفته و طی هفکری با تشکل‌های این حوزه، راهکارهای برون‌رفت از مشکلات را روی میز دولت قرار داد.

رییس اتاق بازرگانی تهران همچنین در این رویداد صنعتی و تجاری، برای دقایقی مهمان معاون وزیر راه ‌و‌شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای در غرفه این نهاد دولتی بود. در این دیدار، عبدالهاشم حسن‌نیا، رییس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای، گزارشی از وضعیت حمل‌ونقل جاده‌ای کشور را با رییس اتاق تهران در میان گذاشت و از ظرفیت‌های خالی در این بخش که می‌تواند توسط بخش‌خصوصی تکمیل شود، سخن گفت. رییس اتاق تهران و رییس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای همچنین در این ملاقات، پیرامون طرح جامع حمل‌ونقل کشور که متولی آن وزارت راه‌و‌شهرسازی است و امکان تعامل و همکاری بخش خصوصی برای عملیاتی کردن این طرح، گفت‌و‌گو کردند.

در این نمایشگاه همچنین شرکت‌های متعددی که در حوزه حمل‌و‌نقل هوشمند جاده‌ای فعال هستند، به ارائه آخرین دستاوردهای خود پرداخته‌اند که رییس اتاق تهران ضمن بازدید از غرفه این شرکت‌ها، با سیستم‌های مکانیزه به کار گرفته شده در صنعت حمل و نقل کشور که از استانداردهای روز دنیا تبعیت می‌کنند، آشنا شد.

در سومین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌و‌نقل و صنایع وابسته که از 25 تا 27 آذرماه در محل مصلی تهران در حال برپایی است، بیش از 200 شرکت داخلی و خارجی از بخش‌های حمل‌ونقل زمینی، دریایی و هوایی حضور دارند.

 

• گزارش تصویری


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر