اطلاعیه‌ اتاق بازرگانی تهران در مورد نحوه پرداخت آنلاین به متقاضیان دریافت خدمات

مراقب صفحات جعلی پرداخت‌های بانکی آنلاین باشید

تاريخ 1397/09/21 ساعت 15:53

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به فعالیت دائمی هکرها و ایجاد صفحات جعلی متعدد در پرداخت‌های آنلاین، با صدور اطلاعیه‌ای به اعضای خود در این مورد هشدار داد.

با توجه به آنلاین شدن تمامی مراحل صدور و تمدید کارت بازرگانی و عضویت در اتاق بازرگانی تهران، اعضا و فعالان اقتصادی باید در زمان پرداخت‌های آنلاین، دقت داشته باشند تا با طی مراحل پرداخت در سامانه اتاق تهران، از رجوع به صفحات جعلی خودداری کنند.

اخیرا یک مورد گزارش از طریق مرکز تماس 1866 به واحد مدیریت خدمات مشتری اتاق بازرگانی تهران رسیده است که موجب شد اتاق تهران طی اطلاعیه‌ای از متقاضیان خدمات پرداخت آنلاین درخواست ‌‌کند مراحل پرداخت را صرفاً به صورت آنلاین‌ از طریق سامانه‌های پرداخت اتاق بازرگانی تهران یا وب‌سایت اتاق بازرگانی تهران به انجام رسانده و از واریز مبالغ به شماره کارت یا شماره حساب اشخاص، به طور جد اجتناب کنند.

مورد گزارش‌شده به دلیل عدم‌اطلاع دقیق متقاضیان صدور و تمدید کارت بازرگانی از آدرس‌های پرداخت وجوه اتاق رخ داده و لازم به توضیح‌ است که پاره‌ای از بدافزارهای فعالان در محیط اینترنت، قادر به ارجاع اتوماتیک صفحات وب به صفحات جعلی (Fishing) بوده تا کاربران را به اشتباه انداخته و بدین شکل از آنها سوءاستفاده و کلاهبرداری کنند.

‌ متاسفانه این پدیده در پرداخت وجوه بانکی به صورت آنلاین، امری شایع است و بهترین راهکار برای مقابله با این بدافزار‌ها این است که متقاضیان‌ دریافت خدمات، توصیه‌های کارکنان واحد عضویت و کارت بازرگانی در سامانه کارت هوشمند را مورد توجه قرار دهند و مراحل پرداخت را‌ به صورت آنلاین انجام داده و از واریز مبالغ‌ به شماره کارت و یا شماره حساب دیگری خودداری کنند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر