وزیر انرژی روسیه اعلام کرد:

اجرای توافق کاهش تولید از ژانویه ۲۰۱۹

تاريخ 1397/09/21 ساعت 14:52

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که این کشور برای اجرای توافق جهانی کاهش تولید نفت، از ماه ژانویه سال آینده میلادی تولید روزانه نفت خود را ۵۰ هزار تا ۶۰ هزار بشکه کاهش می‌دهد.

مهر

 الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه،  اعلام کرد: این کشور در ماه ژانویه ۲۰۱۹، طبق تازه‌ترین توافق با سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، تولید روزانه نفت خود را ۵۰ تا ۶۰ هزار بشکه کاهش می‌دهد.

وی گفت: برنامه ماهانه برای تولید نفت، پیش از این تعیین شده است و انتظار داریم که تولید در ماه ژانویه، ۵۰ هزار تا ۶۰ هزار بشکه کاهش یابد.

با این همه، مشخص نیست برنامه روسیه برای کاهش تولید نفت در ماه‌های آینده چگونه است. روسیه توافق کرده تولید روزانه خود را ۲۲۸ هزار بشکه در روز کاهش دهد.

نواک همچنین اعلام کرد اوپک و متحدانش همچنان هدف خود را مبنی بر حفظ ذخیره‌سازی نفت در جهان در حدود میانگین پنج‌ساله آن دنبال می‌کنند.

وزیران نفت و انرژی ۱۴ کشور عضو اوپک در صدو هفتاد و پنجمین نشست عادی خود پس از ۲ روز مذاکرات فشرده (ششم و هفتم دسامبر) توافق کردند تولید خود را برای یک دوره ۶ ماهه (از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی) ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند؛ پیرو آن وزیران نفت و انرژی ۱۰ تولیدکننده غیرعضو اوپک نیز تصمیم گرفتند همگام با اوپک برای کمک به کاهش مازاد عرضه و بهبود قیمت‌های جهانی نفت خام ۴۰۰ هزار بشکه‎ از تولید خود بکاهند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر