نشست نمایندگان اتاق تهران در هیات‌های تشخیص مطالبات تامین اجتماعی برگزار شد

ضرورت به‌روز بودن نمایندگان برای دفاع از فعالان بخش خصوصی

تاريخ 1397/09/14 ساعت 13:02

نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در هیات‌های حل اختلاف باید توجه ویژه‌ای به بخشنامه‌های و مقررات تازه و به‌روز داشته باشند تا بتوانند از حقوق فعالان بخش خصوصی دفاع کنند، ضرورتی که همواره از سوی مدیران مربوطه در اتاق به آنها یادآوری می‌شود.

نشست هم‌اندیشی نمایندگان اتاق تهران در هیات‌های بدوی و تشخیص مطالبات تامین اجتماعی با حضور مدیر امور بیمه و تامین اجتماعی اتاق تهران برگزار شد.

در این گردهمایی، نمایندگان اتاق تهران در این هیات‌ها که به عنوان وکلای مدافع کارفرمایان و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی نقش ایفا می‌کنند، این فرصت را پیدا کردند تا در گفتمانی رو در رو با یکدیگر، مسائلی که در جلسات هیات‌های بدوی و تشخیص مطالبات تامین اجتماعی مورد مناقشه میان کارفرمایان و سازمان تامین اجتماعی است را به بحث گذاشته و پیرامون راهکارها برای دفاع از حقوق حقه بنگاه‌ها گفت‌و‌گو کنند.

در این نشست، صغرا علی‌آبادی مدیر امور بیمه و تامین اجتماعی اتاق تهران در سخنانی، بر توجه نمایندگان اتاق تهران در این هیات‌ها بر به‌روزرسانی دانش و آگاهی خود درباره آخرین تغییر و تحولات قوانین و مقررات مرتبط با تامین اجتماعی، تاکید کرد.

وی از جمله توجهات نمایندگان این بخش را احصا ایرادات و اشکالات در قوانین و دستور‌العمل‌های سازمان تامین اجتماعی که مخل کسب‌و‌کار است، عنوان کرد و یادآور شد که این اشکالات به اتاق تهران منعکس شود.

به گفته مدیر امور بیمه و تامین اجتماعی اتاق تهران، شناسایی موانع و مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه تامین اجتماعی و تبیین راه‌های عبور از این مشکلات، به بهینه‌سازی عملکرد سازمان تامین اجتماعی نیز کمک خواهد کرد.

وی همچنین به راه‌اندازی سامانه الکترونیکی در اتاق تهران اشاره کرد که بنگاه‌های تولیدی و فعالان اقتصادی می‌توانند از طریق آن در زمینه بیمه و تامین اجتماعی، مشاوره رایگان از اتاق تهران دریافت کنند. خانم علی‌آبادی در همین رابطه تصریح کرد که نمایندگان اتاق تهران در هیات‌های بدوی و تشخیص مطالبات تامین اجتماعی می‌توانند از طریق این سامانه در بهینه‌سازی عملکرد خود استفاده کنند.

در ادامه این نشست، نمایندگان اتاق تهران در این هیات‌ها سوالات و نظرات خود پیرامون جلسات رسیدگی به پرونده بنگاه‌های اقتصادی در هیات‌های بدوی و تشخیص مطالبات تامین اجتماعی را مطرح کرده و راهکارهای خود را به اشتراک گذاشتند.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر