اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران از کارخانه میهن بازدید کردند

تولید، صادرات و کارآفرینی به سبک پایداری

تاريخ 1397/09/13 ساعت 16:39

ایوب پایداری، بنیانگذار مجموعه میهن، با چند دهه تلاش مستمر و پایداری در برابر مشکلات و سختی‌های تولید، از فروشندگی بستنی، به مدیریت یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید شیر، لبنیات و محصولات وابسته رسیده و برای بیش از 16 هزار نفر شغل ایجاد کرده است.

هیاتی از نمایندگان بخش خصوصی به سرپرستی نایب‌رییس اتاق تهران از بخش‌های مختلف مجتمع صنایع لبنی میهن بازدید کردند و از نزدیک با توانمندی و ظرفیت این مجتمع و فرآیند تولید محصولات آن آشنا شدند. این بازدید از بخش‌های مختلف دریافت، آزمایش و فرآوری شیر، تولید انواع بستنی، ماست، دوغ، کره، پنیر و بسته‌بندی این محصولات صورت گرفت.

 

ایوب پایداری، بنیانگذار صنایع لبنی میهن در طول این بازدید به تشریح فرآیند تولید پرداخت و از برنامه‌های آتی این مجتمع برای توسعه، تکمیل زنجیره تولید و گسترش فعالیت‌های گروه میهن در حوزه‌هایی چون دامداری و ایجاد واحدهای بسته‌بندی به منظور خودکفایی و کاهش هزینه‌های تولید سخن گفت. ایوب پایداری از جمله فعالان اقتصادی شاخص است که در دی ماه 1396 از سوی اتاق بازرگانی تهران به عنوان کارآفرین برتر معرفی شد و تندیس، لوح و نشان امین‌الضرب را از اتاق تهران دریافت کرد.

بر اساس آنچه که این کارآفرین بخش خصوصی به اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران توضیح داد، مجموعه میهن به طور رسمی از سال1350 فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون به عنوان بزرگترین سایت تولید لبنیات با 16500 نفر شاغل، از بزرگترین مجموعه‌های تولید شیر و لبنیات است. هم‌چنین شرکت میهن از معروف‌ترین برندهای تولید بستنی است که در گزارشی که چندی قبل از سوی نشریه معتبر فوربس منتشر شد در شمار 10 برند برتر بستنی در دنیا قرار گرفت.

ابوالفضل پایداری، فرزند ایوب پایدار، که مدیریت بخش‌هایی از مجتمع میهن را در اختیار دارد نیز در توضیحاتی با اشاره به اینکه برند میهن 65 درصد بازار بستنی کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: هم‌چنین 50 درصد سهم بازار شیر استریل کشور نیز در اختیار این شرکت قرار دارد.

او سپس به گستردگی شبکه توزیع مویرگی این شرکت اشاره کرد و گفت: این شبکه مویرگی شامل 62 مرکز پخش در سراسر کشور و حدود 4500 کامیونت، کار توزیع محصولات میهن به اقصی نقاط کشور را به انجام ‌می‌رساند. این شبکه هم‌چنین از 160 کامیون برخوردار است که محصولات تولیدی شرکت را به تمام نقاط دور و نزدیک کشور انتقال می‌دهند.

ابوالفضل پایداری گفت: صنایع لبنی میهن، دستیابی به صادرات 300 میلیون دلاری طی پنج سال آینده را هدفگذاری کرده است و اکنون کشور‌هایی نظیر عراق، افغانستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس به طور گسترده و منظم و کشورهایی چون انگلستان و کانادا و اتحادیه اروپا به طور محدود مقاصد صادراتی محصولات میهن هستند.

او با اشاره به اینکه میهن حدود دو سال است که در تولید آبمیوه نیز فعالیت می‌کند، از قرار گرفتن این برند در میان برندهای برتر تولید آبمیوه خبر داد.

 

در خاتمه این بازدید، مهدی جهانگیری، نایب‌رییس اتاق تهران با اشاره به اینکه صنایع لبنی میهن توانسته است، برای بیش از 16 هزار نفر اشتغال ایجاد کند، گفت: این تعداد شاغل به همراه خانواده‌هایشان از سفره‌ای که آقای پایداری پهن کرده است، نان ‌می‌خورند و بخش خصوصی باید به وجود چنین فعالان و کارآفرینانی افتخار کند. باید به بنیانگذار این مجموعه تولیدی، دست مریزاد گفت.

 جهانگیری تکمیل زنجیره تولید صنایع لبنی میهن را اقدامی ارزشمند و گامی رو به جلو برای کاهش هزینه‌های تولید در این مجموعه دانست. او با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران خود را حامی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ‌می‌داند، از ایوب پایداری خواست تا مشکلات و موانع موجود در برابر توسعه تولید و صادرات محصولات این مجموعه را به اتاق انعکاس دهد تا اتاق تهران نیز رفع این مسایل را مورد پیگیری جدی قرار دهد.

گزارش تصویری


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر