رئیس سازمان مدیریت بحران:

زلزله تهران ۲ میلیون نفر را تحت آسیب مستقیم قرار می‌دهد/ آمادگی برای زلزله ۲۰ درصد است

تاريخ 1397/07/24 ساعت 13:27

رئیس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه اگر در تهران زلزله رخ بدهد ۲ میلیون نفر تحت آسیب مستقیم قرار خواهند گرفت، گفت: آمادگی در برابر زلزله تهران ۱۵ تا ۲۰ درصد است.

فارس

  اسماعیل نجار در مراسم افتتاح سومین مخزن اضطراری ۱۰۰ متر مکعبی در فضای اسکان اضطراری پارک فدک منطقه نارمک با اشاره به اینکه از ۱۰ میلیون جمعیت تهران ۲ میلیون نفر در زمان وقوع زلزله تحت آسیب مستقیم قرار می‌گیرند، گفت: ۸ میلیون نفر در زمان وقوع زلزله تحت تاثیر غیر مستقیم قرار می‌گیرند بنابراین برای مقابله با این میزان آسیب باید اقدامات بهتر و مناسب‌تری صورت گیرد.

نجار به اسکان موقت اشاره کرد و گفت: سوال این است که در هنگام وقوع زلزله اگر بخواهیم آنها را به صورت موقت اسکان دهیم آیا نقطه‌ای و مکانی مناسب برای این جمعیت ۱۰ میلیونی در نظر گرفته شده است؟

وی تصریح کرد: برای اسکان این تعداد جمعیت ۳ تا ۴ برابر مساحت تهران زمین نیاز است چرا که با این وضعیت کنونی شهرها می‌توان تنها یک تا ۳ میلیون نفر از جمعیت تهران را اسکان موقت داد.

وی با بیان اینکه ۱۵ تا ۲۰ درصد آمادگی برای مقابله با زلزله در تهران وجود دارد، گفت: طبق دستور وزیر کشور در هنگام وقوع زلزله در تهران ۵ استان پیشرو به تهران خواهند آمد و به امدادرسانی مشغول خواهند شد.

وی در خصوص ایجاد مخزن اضطراری تأمین آب تهران نیز گفت: قطعاً این مخازن در زمان وقوع زلزله می‌تواند تا مدتی نیاز شهروندان به آب را تأمین کند چرا که تهران به عنوان مرکز حاکمیتی کشور از اهمیت فوق‌العاده‌ای در پایداری ملی برخوردار است.

وی ادامه داد: به هرحال با وقوع زلزله مخرب در تهران شبکه آب‌رسانی شهر تا مدتی به حالت تعلیق در خواهد آمد پس وجود این مخازن می‌تواند کمک بسیار شایانی به تأمین آب کند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر