نفت از 78 دلار فراتر رفت

تاريخ 1397/04/19 ساعت 14:26

به دنبال برنامه اعتصاب کارگران صنعت نفت نروژ و نگرانی بازار در مورد کمبود احتمالی عرضه، قیمت نفت پس از افزایش 1.2 درصدی در روز گذشته، امروز نیز افزایش یافت و هر بشکه 78.63 دلار فروخته شد.

فارس

  از آنجایی که قرار است صدها کارگر نفتی در نروژ اواخر امروز اعتصاب کنند، قیمت نفت امروز به علت تشدید نگرانی‌ها در مورد کمبود احتمالی عرضه، افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 56 سنت افزایش 78.63 دلار فروخته شد. این نوع نفت روز گذشته 1.2 درصد افزایش ارزش داشت.

هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 38 سنت افزایش 74.23 دلار معامله شد.

صدها کارگر در دکل‌های فراساحلی نفت و گاز  نروژ، پس از عدم پذیرش توافق بر سر دستمزدها قرار است امروز اعتصاب کنند، اقدامی که احتمالا حداقل بر فعالیت یک دکل نفتی تاثیر خواهد گذاشت.

این شرایط بر اختلال در عرضه نفت در میان دیگر تولیدکنندگان نفت می‌افزاید.

آمریکا می‌گوید می‌خواهد تا ماه نوامبر صادرات نفت ایران، پنجمین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان را به صفر برساند و دیگر تولیدکنندگان را به تولید بیشتر مجبور کرده است.

عربستان و روسیه ماه گذشته توافق کردند تا میزان تولید خود را برای کنترل افزایش قیمت‌ها و جبران کاهش تولید دیگر کشورها نظیر لیبی افزایش دهند.

بازار با این نگرانی مواجه است که اگر عربستان نبود نفت ایران را جبران کند به این معناست که ظرفیت مازاد در جهان تحلیل خواهد رفت و بازارهای نسبت به کاهش تولید بیشتر با غیرمنتظره آسیب‌پذیرتر خواهند شد.

ویکتور چام، معاون بخش انرژی در بازارهای آی‌اچاس در سنگاپور گفت: «بازار به تمرکز بر ظرفیت مازاد در دسترس شروع کرده است. احتمالا این نگرانی قیمت‌ها را در تمام تابستان تقویت کند، درحالی‌که تقاضاهمچنان در زمان اوج مصرف در تابستان ادامه می‌یابد.»

تولید نفت شرکت ملی لیبی به 527 هزار بشکه در روز کاهش یافته است این رقم در ماه فوریه 1.28 میلیون بشکه در روز بود.

در کانادا نیز توقف انتقال 360 هزار بشکه نفت در روز از تاسیسات نفت شیل ساینکرود انتقال نفت به اوکلاهاما را کاهش داده است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر