سود و زیان با ارزش ترین استارت آپ دنیا چقدر بوده است؟

4.5 میلیارد دلار، خسارت سال گذشته اوبر

تاريخ 1396/11/25 ساعت 10:37

اوبر به تازگی نتایج مالی سه ماه چهارم خود را منتشر کرده است که نشان می دهد، خسارت و ضرر و زیان این شرکت سوارکاری در سال 2017، 61 درصد افزایش یافته است.

 ماجراهای اوبر همچنان ادامه دارد. البته که این شرکت که با ارزش ترین استارت آپ جهان هم محسوب می شود، احتمالا همیشه در صدر اخبار باقی خواهد ماند و همه اقدامات آن زیر ذره بین خبرگزاری ها می ماند.

سی ان بی سی هم گزارشی جدید از اوبر منتشر کرده است. طبق این گزارش، اوبر به تازگی نتایج مالی سه ماه چهارم خود را منتشر کرده است که نشان می دهد، خسارت و ضرر و زیان این شرکت سوارکاری در سال 2017، 61 درصد افزایش یافته است.

طبق اعداد و ارقامی که منتشر شده است، اوبر در سال گذشته، 4.5 میلیارد دلار از دست داد که بیشتر از 2.8 میلیارد دلار سال 2016 بوده است.

با این حال، این گزارش سه ماه چهارم، اولیه دوره کامل ریاست دارا خسروشاهی بر اوبر بوده است. در همین سه ماه چهارم، ضرر و زیان اوبر از 1.46 میلیارد دلار در سه ماه سوم به 1.1 میلیارد دلار در سه ماه چهارم کاهش پیدا کرد.

البته که درآمد در این مدت هم حدود 14 درصد رشد کرده از 9 میلیارد دلار به 11.1 میلیارد دلار رسیده است.

طبق گفته بلومبرگ، اوبر سال گذشته را با حدود 6 میلیارد دلار پول نقد که 13 درصد کمتر اس لا گذشته بود، به پایان رساند.

طبق گزارش سی ان بی سی، اوبر مجبور نیست نتایج مالی خود را به طور عمومی گزارش کند، اما برخی از ارقام را در ماه های اخیر منتشر کرده است.

طبق گزارش های منتشر شده، با وجود گذشت یک سال از رسوایی ها و چالش های اوبر، این شرکت با حدود 68 میلیارد دلار، هنوز هم با ارزش ترین استارت آپ ایالات متحده است. بودجه این استارت آپ تاکسی یاب، در سال های اخیر چند میلیارد دلار افزایش داشته است. از جمله 3.5 میلیارد دلار از صندوق سرمایه گذاری عربستان و 2 میلیارد دلار هم در قالب یک وام حمایتی. سال گذشته، اوبر چالش های زیادی داشت و مشکلاتی فراوانی را پشت سرگذاشته است. در این سال تراویس کالانیک، بنیانگذار این استارت آپ از سمت مدیرعاملی برکنار شد و از ماه آگوست، دارا خسروشاهی مدیرعامل شرکت شده است.

اوبر با همکاری یک شرکت ساخت سازه های هوایی تاکسی هوایی راه اندازی می کند. به نوشته بلومبرگ همکاری استارت آپ فناوری محور اوبر  با یک شرکت هلی کوپتر سازی به نام Bell Helicopter Textron  قرار است به انقلابی در حمل و نقل عمومی منجر شود. مدیر اجرایی این شرکت از انتظار فروش اولین تاکسی هوایی به اوبر در دهه آینده خبر داده است. به گفته پاتریک مولای تاکسی هوایی مرحله بعدی برای توسعه صنعت هلی کوپترسازی است. مولای گفت: نه همین فردا  اما مردم در آینده ای نزدیک تاکسی هوایی را خواهند دید.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر