معاونت کسب و کار اتاق بازرگانی تهران برگزار کرد

نشست شناخت و کابردهای اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی

تاريخ 1396/11/03 ساعت 12:05

توسعه‌دهندگان فناوری‌های جدید حوزه کسب‌وکار برای تجاری‌سازی محصولات خود به نهادی چون اتاق بازرگانی تهران امیدوار هستند.

در آغاز این همایش، مدیر کسب و کار نوین و توسعه خدمات عضویت اتاق بازرگانی تهران با تقدیر از استقبال فعالان اقتصادی و اعضای اتاق تهران از این نشست، از افزایش محسوس حضور اعضای اتاق در برنامه‌های حوزه کسب و کارهای نوین خبر داد و این موضوع را معطوف به تغییرات سریع فناوری و لزوم بهره‌مندی از آن در فضای کسب‌وکار دانست.

امید هاشمی گفت: گسترش تعاملات توسعه‌دهندگان نوآوری و فناوری در سمت عرضه و فعالان اقتصادی و بنگاه‌ها در بخش تقاضا قطعاً می‌تواند باعث افزایش ضریب نفوذ فناوری در کسب‌وکارها شود و سرمایه‌گذاری در این بخش را افزایش دهد.

هاشمی با ارائه مختصری از مهمترین اهداف و فعالیت‌های اتاق تهران در حوزه کسب و کار نوین و به برخی اقدامات زیرساختی مانند اجرای طرح سطح‌سنجی توان نوآوری، اشاره کرد که هم‌اکنون از طریق سایت اتاق تهران امکان مشارکت در این نظرسنجی فراهم است.

مدیر کسب‌وکارهای نوین اتاق تهران با اشاره به عدم تکافوی آشنایی عموم اعضا در خصوص مفهوم اینترنت اشیاء، گفت: مطالبی که در این نشست مطرح می‌شود ترسیم کلی مفهوم اینترنت اشیا است و پس از این آشنایی اولیه، امیدواریم بتوانیم با توجه به استقبال مخاطبان، کارگاه‌ها و دوره‌های تخصصی‌تری در آینده نزدیک برگزار کنیم.

در ادامه این نشست آقایان موسوی، الیاسی و وصالی، به عنوان سخنرانان نشست به بیان مفاهیم و فناوری‌های رایج و آتی دو حوزه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء پرداختند و چندین نمونه از تجهیزات توسعه‌داده شده را به معرض نمایش گذاشتند.

 آنها ابراز امیدواری کردند که با شناسایی توانمندی‌های فناوران در حوزه‌های مختلف و به‌طور خاص در شاخه اینترنت اشیاء و استخراج فرصت‌های مشارکت اقتصادی فناوران و ایجاد ارتباط یبن توانمندی‌ها و فرصت‌ها، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران بتواند نقش بسزایی در توسعه فناوری در صنعت و تجاری‌سازی فناوری‌ها داشته باشد.

 

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر