سایت خبری اتاق تهران بازارهای امروز را بررسی می کند

دلار و طلا رو به اوج، بورس رو به کاهش

تاريخ 1396/08/23 ساعت 13:01

پیش بینی می شود که باتوجه به نزدیک بودن به پایان ماه صفر و شروع مراسم های عروسی در هفته های آینده و افزایش تقاضا برای خرید قیمت طلا و سکه بازهم افزایش پیدا کند.

قیمت دلار که در هفته های گذشته و بعد از پایان گرفتن حاشیه های سخنرانی برجامی ترامپ رئیس جمهور آمریکا کمی آرام گرفته بود، حالا در روزهای گذشته بازهم روندی سر کش را در پیش گرفته است به گونه ای که قیمت از مرز 4100 تومان هم عبور کرده است و امروز صبح تا 4138 تومان هم فروخته شده است. البته این روند برای ارزهای دیگر همچون یورو هم در این مدت اتفاق افتاده است به گونه ای که قیمت کنونی یورو در بازار به 4896 تومان رسیده است و تا زدن عدد 4900 تومان فقط دو تومان باقی مانده است. به اعتقاد کارشناسان در روزهای گذشته شروع برنامه ریزی دولت برای بودجه نویسی سال آینده و در نظر گرفتن محاسبات ارزی آن و قیمت دلار در بودجه و قیمت رو به افزایش دلار مبادله ای ( که بسیاری آن را در جهت یکسان سازی قیمت دلار و تک نرخی شدن آن) می دانند.

اما در این بین دیگر بازارها هم در روزهای گذشته پر نوسان بوده است به طوری که قیمت هر گرم طلای 18 عیار در بازار به 125 هزار و 868 تومان رسیده که مهم ترین عامل آن قیمت جهانی بوده است ولی پیش بینی می شود که باتوجه به نزدیک بودن به پایان ماه صفر و شروع مراسم های عروسی در هفته های آینده و افزایش تقاضا برای خرید قیمت آن بازهم افزایش پیدا کند. همچنین این روند برای سکه هم در هفته های آینده پیش بینی می شود که اتفاق بیفتد؛ البته در روزهای گذشته قیمت سکه بیش از طلا رشد داشته است که می توان دلیل آن را رشد همزمان قیمت دلار و طلا دانست. در حال حاضر قیمت هر سکه بهار آزادی یک میلیون و 307 هزار تومان است، قیمت هر سکه امامی یک میلیون و 390 هزار تومان است. علاوه بر این قیمت نیم سکه به 696 هزار تومان رسیده و ربع سکه هم 392 هزار تومان معامله می شود.

اما برعکس بازار ارز، طلا و سکه این روزها بازار بورس چندان پر فروغ نیست البته این در شرایطی است که هفته گذشته بورس در آستانه رکورد شکنی بود ولی در روزهای گذشته همه چیز بر عکس شده است و شاخص ها شروع به ریزش کرده اند. هم اکنون شاخص کل بازار به 87 هزار و 950 رسیده است که نسبت به هفته گذشته کاهش یافته برای درک بهتر این موضوع فقط کافی است به این نگاه کنیم که تعداد معاملات از 143 هزار و 490 به 49 هزار و 806 رسیده است.

روند قیمت دلار از نیمه دوم سال 1390 تاکنون


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر