سی ان ان مانی منتشر کرد

رقیب هندی اوبر، 1.1 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید انجام داد

تاريخ 1396/07/19 ساعت 12:08

اولا (Ola) رقیب بزرگ اوبر در هند، با یک هجوم سرمایه گذاری جدید از یکی از بزرگترین شرکت های فناوری چین مواجه شده است.

 اولا روز چهارشنبه اعلام کرد، در آخرین دوره کمک های مالی خود، 1.1 میلیارد دلار دریافت کرده است که توسط Tencent،غول بزرگ اینترنتی چینی به همراه با سافت بانک ژاپن بوده است. البته این سرمایه گذاران در ایالات متحده مستقر هستند. سافت بانک در حال حاضر یکی سرمایه گذاران اصلی اولا است.

سافت بانک، در حال حاضر از سرمایه گذاران بزرگ در چندین رقیب اصلی اوبر است. از جمله  Didi Chuxing در چین، اولا در هند، Grab در آسیای جنوب شرقی و 99 در برزیل.

هفته گذشته، بلومبرگ گزارش داد که سافت بانک، در دوره تازه سرمایه گذاری اولا شرکت کرده است. البته شرکت ها حاضر به توضیح بیشتر در این زمینه نبودند. سافت بانک همچنین از پیشگامان حامی علی بابا، بزرگترین تجارت الکترونیک چینی بود. او سال 1999، زمانی که علی بابا جوان بود، یک سوم شرکت را به مبلغ 20 میلیون دلار خرید. حالا ارزش بازار علی بابا، بیش از 450 میلیارد دلار رسیده است.

شرکت سواری Bangalore درباره سرمایه گذاری جدید اولا گفت: مذاکرات پیشرفته با سرمایه گذاران، یک میلیارد دلار اضافی هم به شرکت کمک کرد تا سرمایه گذاری کلی به بیش از 2 میلیارد دلار برسد.  

اولا برنامه دارد مقداری از پولش را در فناوری های جدید از جمله هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی سرازیر کند.

چینی ها می خواهند تا سال 2030 مرکز نوآوری هوش مصنوعی در جهان باشند. هوش مصنوعی در حال حاضر جایگزین کارگران انبارها، ماشین های بدون راننده و حتی پزشکان شود. هوش مصنوعی مرز جدیدی برای بسیاری از رهبران تکنولوژی جهان است و شرکت هایی مانند گوگول، تسلا در این زمینه رو به رشد هزینه می کنند.

بهاویش اگاروال، مدیرعامل اولا در بیانیه ای گفت: هدف ما ساختن یک رقابت جهانی و سیستم حمل و نقل مربوط به آینده در هند است.  

اولا همچنان با سرمایه گذاران جدید رشد می کند و اوبر هم با چالش هایی در سراسر جهان مواجه است. دارا خسروشاهی، مدیرعامل جدید اوبر برای ادامه فعالیت در لندن مبارزه می کند –یکی از بزرگترین بازارهای اوبر. همچنین ماجرای Google's Waymo و ادعای به سرقت رفتن فناوری خودروهای خودران هم در دادگاه وجود دارد.

اولا و اوبر برای چندین سال است که بر سر بازار سواری هند با هم می جنگند، تا حالا که اولا برنده شده است. این شرکت هندی، تاکنون در 110 شهر هندوستان فعالیت می کند. این در حالی است که اوبر تنها در 29 شهر فعالیت دارد.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر