اتاق تهران به سوئیس، بلاروس، اتریش و اسلواکی هیات تجاری می‌فرستد

افزایش رفت‌وآمد هیات‌های تجاری در نیمه دوم سال

تاريخ 1396/06/19 ساعت 18:14

سه هیات تجاری از سوی اتاق تهران به کشورهای سوئیس، بلاروس، اسلواکی و اتریش اعزام می‌شوند. هم‌چنین اتاق تهران پذیرای یک هیات تجاری ایتالیایی نیز خواهد بود.

در حالی که در نیمه اول سال جاری، اقتصاد ایران درگیر مساله انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، معرفی کابینه جدید و تغییر و تحولات سازمان‌ها و نهادهای دولتی بود، به نظر می‌رسد با رأی مردم به تداوم کار دولت، دوباره هیات‌های اقتصادی و تجاری خارجی راه کشورمان را در پیش گرفته یا از فعالان اقتصادی ایرانی برای حضور در کشورشان دعوت کردند.

 برهمین اساس و به دعوت اتاق بازرگانی ژنو، ابتدا هیاتی تجاری به صورت مشترک از طریق اتاق تهران و اتاق مشترک ایران و سوئیس از پنجم تا هشتم مهرماه به ژنو سفر می‌کند. این هیات که با پایان یافتن ثبت‌نام و انجام امور جاری مربوط آماده به سفر شده است، فعالانی از حوزه‌های صنایع غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی، بانکداری، ماشین‌آلات صنعتی، نفت و گاز و پتروشیمی، انرژی‌های تجدیدپذیر و نساجی را در خود جای داده است. این هیات با حضور در شهر ژنو با فعالان بخش خصوصی این شهر و مسوولان تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی از جمله اتاق بازگرانی ژنو دیدار و مذاکره می‌کند. سرپرستی این هیات تجاری برعهده مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران است و شریف نظام‌مافی، رییس اتاق مشترک ایران و سوییس نیز او را در این سفر همراهی می‌کند.

 

تدوام حضور در بلاروس

کشور بلاروس که چندین سال است به عنوان یکی از پایگاه‌های عمده فعالیت شرکت‌های ایرانی شناخته می‌شود نیز از دیگر مقاصد فعالان اقتصادی بخش خصوصی است. هیات اعزامی ایرانی به طور مشترک توسط اتاق بازرگانی تهران و ایران شکل داده شده و به سرپرستی مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران و نایب‌رییس اتاق ایران، به این کشور اعزام می‌شود.

هیات اعزامی ایران به بلاروس در حال تکمیل است و فعالان اقتصادی علاقمند به حضور در این هیات می‌توانند با مراجعه به سایت اتاق تهران، و پر کردن فرم ثبت‌نام در این سفر حضور داشته باشند. این هیات از سه‌شنبه 18 تا جمعه 21 مهرماه در کشور بلاروس حضور یافته و با فعالان بخش خصوصی این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهند داشت. مهلت ثبت‌نام برای حضور در این هیات تا روز شنبه 25 شهریور ماه اعلام شده است.

فعالان اقتصادی ایران در این نشست پیگیر تداوم و توسعه حضور خود در بلاروس و استفاده از ظرفیت‌های بالای هر دو کشور برای همکاری‌های مشترک هستند.

 

با یک تیر دو نشان

هم‌چنین برابر دعوت‌های مکرر اتاق‌های بازرگانی براتیسلاوا و اتریش، اتاق تهران در حال ثبت‌نام از یک هیات تجاری برای حضور در کشورهای اسلواکی و اتریش است. سرپرستی این هیات را که از یکشنبه 21 تا جمعه 26 آبان ماه به این دو کشور سفر می‌کند، برعهده مهدی جهانگیری، نایب‌رییس اتاق تهران، است.

برابر آنچه اعلام شده است، فعالان اقتصادی حوزه‌های نساجی، صنعت خودرو و قطعات، معدن و ماشین‌آلات معدنی، نفت و گاز، انرژی‌های تجدیدپذیر، صنایع هوایی غیرنظامی، برق و الکترونیک، صنایع غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی و بانکداری می‌توانند برای حضور در این هیات ثبت‌نام کنند.

مهلت ثبت‌نام برای حضور در سفر اتاق تهران به اسلواکی و اتریش، حداکثر تا روز شنبه 15 مهرماه اعلام شده است و پس از این تاریخ ثبت‌نام بسته شده و امور مربوط به اخذ ویزا انجام می‌شود.

بخش خصوصی اتریش و اسلواکی در سال‌های گذشته با حضر مکرر در اتاق تهران نشان داده‌اند که علاقه فراوانی به توسعه فعالیت‌های مشترک با فعالان بخش خصوصی در ایران دارند و این سفر در پاسخ به بازدیدهای متعدد هیات‌های تجاری اسلواکی و اتریشی از ایران است.

 

میزبانی از میلانی‌ها

با این حال، اتاق تهران که در ماه‌های اخیر میزبان چندین هیات تجاری از کشورهای مختلف بوده است، روز سوم مهرماه نیز میزبان یک هیات تجاری از میلان ایتالیا خواهد بود. این هیات متشکل از فعالان اقتصادی حوزه‌های صنایع غذایی، تاسیسات صنعتی، چوب و ماشین‌آلات چوب‌بری، مبلمان و دکوراسیون، آلومینیوم، رنگ‌ صنعتی و ساختمانی، پوشاک، لوازم خانگی، بازیافت، مدیریت آب و پسماند و ... است.

فعالان اقتصادی ایتالیایی روز دوشنبه سوم مهرماه جاری برای دیدار و گفت‌وگو با همتایان ایرانی خود در اتاق تهران حاضر می‌شوند. در این هیات نمایندگانی از 24 شرکت ایتالیایی حضور دارند و برای شناسایی بیشتر و بهتر فرصت‌های سرمایه‌گذاری و مشارکت به اتاق تهران می‌آیند تا با بخش خصوصی ایران دیدار و گفت‌وگو داشته باشند.

فعالان اقتصادی ایرانی عضو اتاق تهران نیز که علاقه دارند در این نشست مشترک حضور داشته باشند نیز باید با مراجعه به سایت اتاق تهران، رخدادهای تجاری و هیات‌های تجاری ثبت‌نام کنند. مهلت ثبت‌نام برای حضور در این نشست تا اول مهرماه در نظر گرفته شده است.

معاونت بین‌الملل اتاق تهران با شماره تلفن 88721043 یا 88721291 تماس بگیرند و در مورد این هیات‌های تجاری اطلاعات بیشتری کسب کنند.

هم‌چنین با مراجعه به لینک زیر فرم‌های ثبت‌نام در دسترس خواهد بود:

رخدادهای اقتصادی، هیات‌های تجاری


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر